اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

دکتر حمیدی دبیر ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان مرکزی: هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش تقاضامحور، تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال" برگزار می شود

دکتر حمیدی دبیر ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان مرکزی: هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش تقاضامحور، تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال" برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک به نقل از خبرگزاری مهتاب؛ دکتر حمیدی رئیس محترم دانشگاه اراک و دبیر ستاد برگزاری هفته پژوهش استان مرکزی بیان نمودند، هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش تقاضامحور، تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال" برگزار می شود و امیدواریم دستگاه های اجرایی این مهم را در رویه ها و تکالیف خود لحاظ کنند.

دکتر حمیدی ادامه داد: توسعه فرهنگ پژوهش و تحقیق در کشور نیازمند حمایت دولت و نهادهای اجرایی به منظور بهره گیری از روش های علمی در حل مشکلات جامعه است.

ایشان با تشریح اقدامات انجام شده در قالب ستاد برگزاری هفته پژوهش استان مرکزی اظهار داشت: این ستاد در قالب سه کمیته اصلی علمی و اجرایی، تبلیغات و اطلاع رسانی و کمیته برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فعالیت خود را آغاز کرده است.

دکتر حمیدی در ادامه گفت: کمیته علمی و اجرایی با مسئولیت دانشگاه اراک نسبت به طراحی و تکمیل و ارسال فرم های پژوهشی به منظور مستندسازی فعالیت های تحقیقی اقدام نموده و گروه های علمی ذیل این کمیته مربوطه تشکیل شده است.

دکتر حمیدی گروه های علمی را شامل گروه علوم پزشکی و دامپزشکی به مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی اراک، گروه فنی و مهندسی با مسئولیت دانشگاه صنعتی اراک،گروه هنر و بخش دانشجویی با مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی اراک، گروه علوم انسانی با مسئولیت دانشگاه پیام نور استان، گروه کشاورزی با مسئولیت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان، گروه دانش آموزی با مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش، گروه واحدهای تحقیق و توسعه و شرکت های دانش بنیان با مسئولیت جهاد دانشگاهی و گروه ایده های برتر با مسئولیت شرکت شهرکهای صنعتی استان عنوان کرد.

دکتر حمیدی خاطر نشان کرد:‌کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی این ستاد نیز با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استان فعالیت می کند که طراحی و چاپ پوستر، استند و بنر و اجرای تبلیغات شهری و هماهنگی با صدا و سیما و رسانه های جمعی به منظور پوشش خبری مناسب مراسم این هته د رحال انجام است.

دکتر حمیدی افزود: کمیته برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان نیز با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت و همکاری استانداری مرکزی نسبت به برپایی این نمایشگاه همزمان با هفته پژوهش در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اقدام خواهد کرد.


دانشکده ها

ویدیو ها