روابط عمومی

آيين توجيهي دانشجويان ورودي جديد

آيين جشن دانشجويان جديد الورود دانشگاه اراك با حضور رئيس دانشگاه، معاونين و رؤساي دانشكده ها در دانشكده علوم ورزشي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه اراك، دكتر حميدي در آيين استقبال از ورودي هاي جديد دانشگاه اراك با اشاره به حادثه تروريستي روز گذشته اهواز، امنيت و سلامت را دو نعمتي دانست كه بشر مي‌تواند به آنها دست يابد و افزودند: امنيت امروز كشور به مدد تلاش نيروهاي امنيتي، نظامي و انتظامي به دست آمده و بايد قدردان آنها بود.

وي با اشاره به اينكه علم آموزي يكي از نعمات الهي است، بيان كردند: دانشجويان بايد از امروز خودسازي و استقلال را آغاز كنند، تحصيل در دانشگاه با توجه به فضاي ارزشمند علمي نيازمند مراقبت هاي گوناگوني است.

دكتر حميدي تصريح نمودند: امروز دشمنان با ابزارهاي ارتباط جمعي كه در دست همه ما موجود است در صدد خدشه وارد كردن به كشور و جوانان هستند. در این شرایط بايد نسبت به محتواي شبكه های اجتماعي دقت و تحليل مناسب داشت، نبايد فريب هر موضوعي را خورد و آلت دست افراد شد و بايد نگاه درستي نسبت به شبكه هاي اجتماعي داشت.

ايشان با اشاره به جايگاه علمي و فرهنگي استان مركزي در كشور اظهار نمودند: بيش از ٢٥ درصد مشاهير، سياستمداران، ادبا و فرهنگيان كشور برخاسته از استان مركزي هستند و بايد اين فرصت نخبه پروری را غنيمت دانست.

ايشان افزودند: دانشگاه اراك در سال ١٣٥٠ با تلاش هاي دكتر عبدالكريم قريب، دكتر حسين گل‌گلاب و دكتر شهرياري تاسيس شد و يكي از ٢٠ دانشگاه با سابقه كشور محسوب مي شود كه بايد از ظرفيت هاي علمي اين مجموعه بهره مند شد و اين امر همت و تلاش دانشجويان را مي طلبد.

وي در ادامه با بیان اینکه هيچ كشوري بدون گذر از مسير علم و دانش به توسعه پايدار دست نمي يابد، تاكيد كرد: كشورهاي توسعه يافته كنوني نگاه ويژه اي به علم و دانش داشته اند. توجه صرف به منابع زيرزميني مسير توسعه را تسهيل نمي كند، بلكه نيروي انساني ماهر كشورها را به توسعه پايدار مي رساند در غير اين صورت تكيه به نفت و منابع زيرزميني كشور را در هر یک از تحولات اقتصادي و سياسي به چالش مي كشاند.

در پايان دكتر حميدي اضافه نمودند: اميد است دولت ها نسبت به ارتقاي آموزش عالي توجه داشته باشند چرا که قطعا دانشجويان امروز بانيان توسعه و تحول اقتصادي كشور در آينده خواهند بود و دانشجويان نیز در اين مسير بايد همت كنند.

سپس دکتر محمد سلیمان‌نژاد به سابقه قریب به 50 ساله دانشگاه اراک به عنوان تنها دانشگاه مرجع استان اشاره کردند و افزودند: این دانشگاه در سال تحصیلی 98-97 در مقطع کارشناسی هزار و 700 دانشجو و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هزار و 200 دانشجو را جذب کرده که در مجموع سه هزار دانشجو به بدنه دانشجویی دانشگاه اراک افزوده شده و با احتساب دانشجویان فعلی تعداد دانشجویان این دانشگاه به 9 هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در برخی از رشته‌ها کاهش جذب دانشجو و در برخی از رشته‌ها افزایش دانشجو حاصل شده است، افزودند: در مجموع، شاهد افزایش تعداد ثبت‌نامی‌ها در سال تحصیلی جدید هستیم به طوری که در دوره تحصیلات تکمیلی 30 درصد افزایش ثبت‌نام به ثبت رسیده است.

دكتر سلیمان‌نژاد تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه اراک را 276 عضو عنوان کرد که از این تعداد 16 عضو هیات علمی دانشگاه دارای درجه پرفسوری بوده و 45 نفر دانشیار و 200 نفر از اساتید در جایگاه استادیاری مشفول فعالیت آموزشی و پژوهشی هستند، عنوان نمودند: افزایش تعداد هیات علمی با توجه به اینکه یکی از رتبه‌ها و شاخص‌های طبقه‌بندی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود در دستور کار قرار دارد و با توجه به افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه به 300 عضو افزایش یابد.

وی با اشاره به وجود 8 دانشکده در این مجموعه آموزشی که سه دانشکده در سایت سردشت و 5 دانشكده در سایت مرکزی مستقر است، بیان کردند: با توجه به تاکیدات فراوان مبنی بر گسترش مقاطع کارشناسی دارای مخاطب و بازار کار طی سال گذشته و امسال 6 رشته جدید در دانشگاه راه‌اندازی شده است که جمعا تعداد گروه‌ها در دانشگاه به 30 گروه افزایش یافته است.

ايشان رشته های تحصیلی تاسیس شده در سال گذشته را حقوق، اقتصاد و فرش و رشته‌های جدید برای سال جاری را شامل آمار، مدیریت صنعتی و صنایع دستی عنوان نمودند.

وی با اشاره به سیاست کلان و جدید وزارت علوم برای دوره‌های کارشناسی عنوان نمودند: یکی از طرح‌های مطرح شده توسط وزراتخانه طرح افزایش توانمندی و اشتغال‌پذیری کارشناسی است که در 2 محور انجام می شود.

ايشان افزود: در این طرح برای دروس علمی و مهارتی تجهیز آزمایشگاه‌ها مدنظر است تا دانشجویان با مهارت لازم فارغ‌التحصیل و جذب بازار کار شوند و در کنار توانمندسازی تلاش می‌شود که دانشجویان دارای مهارت فنی، اما فاقد مهارت ارتباطی جهت ورود به بازار کار نیز امکان ارائه توانمندی خود به کارفرما و بازار را دریافت کنند و در این راستا برای مهارت‌افزایی انتخاب 2 رشته اختیاری متناسب با بازار کار برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

دكتر سليمان نژاد با تاکید بر اینکه قبولی‌های دانشگاه اراک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های معتبر کشور نشان از کیفیت آموزش در این دانشگاه است، اظهار نمودند: دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه نیز فعال است و نخبگان را شناسایی می‌کند و دانشجویان می‌توانند از طرح‌های تشویقی مرتبط با نخبگان استفاده کنند.

 

 

انعقاد 3 قرارداد همکاری ما بین دانشگاه اراك و دستگاه هاي اجرايي استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ به منظور تقویت و گسترش همکاری و تعامل دانشگاه اراک و صنعت به عنوان دو مؤلفه اصلی اثرگذار درفرایند توسعه پایدار،3 قرار داد همکاری ما بین دانشگاه اراک و شرکت ماشین سازی اراک، شرکت سهامی برق منطقه ای باختر و شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی منعقد گردید.

قرارداد همکاری با عنوان " ارزيابي شیوع ناهنجاری های عضلاني- اسکلتی و تاثیر تمرینات منتخب اصلاحی برمیزان بهره وری شغلی بركاركنان شرکت توزيع نیروی برق استان" ما بين دانشگاه اراك و شركت توزيع نيروي برق استان مركزي منعقد گردید. سرکار خانم دکتر شهناز شهرجردی و سرکار خانم دکتر زینب مند علی زاده از اساتید دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اراک به نمایندگی از دانشگاه اراک، تیم تحقیق این پروژه را تشکیل داده اند.

ارزیابی شیوع ناهنجاری های اندام فوقانی و تحتاتی کارکنان شرکت توزیع نیوری برق و اصلاح این ناهنجاری ها که منجر به افزایش بهره وری در بین کارمندان این مجموعه می گردد اهداف این پروژه را تشکیل می دهد.

قرارداد همکاری با عنوان "پوشش دهی، بازسازی، تعمیر و بهبود خواص سطحی ابزار شکل دهی رینگ رولینگ به روش جوشکاری قوس الکتریکی" ما بین دانشگاه اراک و شرکت ماشین سازی اراک منعقد گردید. دکتر فردین نعمت زاده و دکتر حسین مستعان از اساتید گروه مهندسی مواد و متالورژي دانشگاه به نمایندگی از دانشگاه اراک مجری این پروژه تحقیقاتی می باشند.

بررسی مقایسه ای خواص مکانیکی و زیر ساختاری نمونه های جوشکاری شده از جنس ابزار شکل دهی رینگ رولینگ کوئینچ و تمپر شده با روش های جوشکاری قوس الکتریکی با تعیین مناسب ترین فیلر به همراه ضخامت جوش بهینه به منظور رسیدن به کمترین میزان رقت، اهداف این پروژه تحقیقاتی را شامل می شود.

قرارداد پژوهشی با عنوان "بررسی و مطالعه و امکان سنجی ساخت کنتاکت کلید های قدرت AEG 63 کیلو ولت" ما بین دانشگاه اراک و شرکت سهامی برق منطقه ای باخترمنعقد گردید. دکتر بهمن میرزاخانی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی به عنوان مجری و دکتر یوسف پاینده عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی به عنوان همکار این پروژه به نمایندگی از دانشگاه اراک تیم تحقیق این پروژه تحقیقاتی را برعهده دارند.

 

 

 

 

اطلاع رساني اختلال در سامانه تداركات الكترونيك دولت

به اطلاع شركت كنندگان در مناقصات بيمه تكميلي دانشگاهيان و اجاره اتوبوس جهت تردد دانشجويان مي رساند سامانه تداركات الكترونيك دولت از مورخه چهارشنبه 1397/06/28لغايت ساعت 6 صبح1397/06/31بدليل بروز رساني با اختلال مواجه خواهد گرديد فلذا مناقصه گراني كه قصد شركت در مناقصات مذكور را دارند مي بايست اسناد و مدارك مربوطه را بصورت فيزيكي به دبيرخانه دانشگاه اراك ارسال نمايند.
اداره حقوقي دانشگاه

مراسم توديع و معارفه مدير گروه امور دانشجويان استعدادهاي درخشان دانشگاه اراك برگزارشد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه اراك؛ مراسم تكريم و معارفه مدير گروه امور دانشجويان استعداد هاي درخشان دانشگاه اراك روز دوشنبه شهريور 97 ساعت  9 صبح برگزار شد.

در این مراسم از زحمات و خدمات دكتر حامد صفي خاني مدير اسبق گروه امور دانشجويان استعداد هاي درخشان دانشگاه اراك تقدیر و دكتر مهدي مدبري فر عضو هيأت علمي گروه مكانيك به عنوان مدير گروه امور دانشجويان استعدادهاي درخشان معرفی گردید.

روابط عمومی دانشگاه اراک از زحمات دكتر صفي خاني در زمان تصدي ايشان تشكر نموده و براي دكتر مدبري فر آرزوي موفقيت و خدمت خالصانه از درگاه احديت مسئلت مي نمايد.

 

برگزاری نشست مشترک هيأت رئيسه دانشگاه و اعضاي هيأت علمي دانشكده هنر با رئیس و معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست مشترک هيأت رئيسه دانشگاه و اعضاي هيأت علمي دانشكده هنر با رئیس و معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  با هدف افزایش تعاملات و سطح همکاری ها روز سه شنبه بيستم شهريورماه در اتاق شوراي ساختمان دكتر قريب برگزار گردید.

 

دكتر حميدي رئيس دانشگاه اراك ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام محرم  بيان نمودند: رشته هنر علاوه بر نقش تأثیر گذار در تولید اقتصاد در واقع تکیه گاهی قوی برای معرفی هویت فرهنگی یک ملت نیز محسوب می شود.

دكتر حميدي در ادامه اظهار نمودند: پتانسیل های بسیار خوبی در دانشگاه جهت توسعه روابط علمی و پژوهشی با حوزه میراث فرهنگی استان وجود دارد که دو طرف با درک این قابلیت ها اهتمام ویژه ای جهت توسعه روابط فی ما بین اتخاذ کرده اند.

 

در ادامه دكتر افروغ مدير گروه رشته فرش بيان نمودند: رسالت دانشگاه تربیت نیروی متخصص و متعهد می باشد که این امر به تنهايي امكان پذير نيست و مستلزم یاری و همکاری سازمان میراث فرهنگی و سایر نهاد ها است.

در ادامه مهندس سيد محمد حسيني مديركل اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گرشگري استان مركزي بيان نمودند: سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی این نوید را می دهد که با تمام امکانات حوزه تخصصی صنایع دستی استان از جمله در اختیار گذاشتن کارگاه های تولید صنایع دستی و فضا برای اجرای نمایشگاه ها، برگزاری دوره های تخصصی در این حوزه، فضا را را برای رشد و توسعه علمی دانشجویان رشته هنر دانشگاه اراک نماید.

 

 

 

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند روز یکشنبه 18 شهریور ماه با حضور هیات رئیسه دانشگاه و کارمندان در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

در ابتدا دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت، پیشاپیش آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک عرض نمودند. وی از خدمات و زحمات بدنه ی کارمندی دانشگاه در حوزه های مختلف تشکر نموده و افزودند: برخورد مناسب با دانشجویان و جوانان و حفظ حرمت و شخصیت آنها باید سر لوحه کار خود قرار دهیم و مسئولیت ما در این امر مهم بسیار سنگین است.

دکتر حمیدی ضمن اشاره به خدمات علمی دکتر حسین گل گلاب افزودند: کشورهای توسعه یافته در جهان تنها از مسیر علم و دانش به پیشرفت و توسعه رسیده اند و سرمایه های عظیم این کشورها نیروهای انسانی توانمند، عالم و با دانش می باشد.

رئیس دانشگاه اراک افزود: استراتژی و برنامه ی کشور ما در جهت توسعه علم و دانش باید روز افزون باشد. ایشان ریشه ی مشکلات اخیر اقتصادی در کشور را عدم توجه به نقش علم و جایگاه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برشمردند. وی افزود: ساماندهی مراکز آموزش عالی توسط وزارت علوم و کاهش کمی این مراکز می تواند کیفیت تولید و نشر علم و دانش را در کشور تسریع نماید.

دکتر حمیدی افزود: مراکز آموزش عالی تلاش خود را در جهت رشد بنیه علمی دانشجویان معطوف نموده اند که این امر نیازمند توجه ویژه به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در مسائل زیر ساختی است.

در ادامه حجت الاسلام حسینی مطلق مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان نمودند: هريك از ما در جايگاهي كه قرارداريم اگر با خدا معامله كنيم پیروز خواهيم بود و در غير اين صورت اگر با خلق خدا معامله كنيم قطعا متضرر خواهيم شد.

وی افزود: اميرالمومنين (علیه السلام) مي فرمايند: عزت نفس انسان در هر جايگاهي كه هست بايد حفظ شود. در دستگاه عدل الهي به مدرك و تحصيلات نگاه نمي شود و بندگی انسان در پیشگاه خداوند برای انسان کفایت می کند و اين عالي ترين درجه ي عرفان يك انسان است. وی افزود: هر شخصي در هر رده ي شغلي، بايد عزت نفسش حفظ شود. بنابراين القاب و عناوين ماندگار نيست و نبايد به آن ها دل بست، چيزي كه باقي مي ماند عزت و احترام است.

شعر خوانی شاعر برتر استان آقای جواد مختاری، اجرای نمایش طنز و استند آپ کمدی از دیگر برنامه های این مراسم بود. در پایان مراسم از مدیران، معاونین مدیران، روسای ادارات و کارمندان نمونه توسط هیات رئیسه دانشگاه تقدیر گردید.

مدیران نمونه:

1. دکتر نازنین شاه کرمی- مدیر مرکز آموزش های آزاد      2. سعید محمودی- مدیر اداری و پشتیبانی

معاون مدیر نمونه:1. اسحاق محمد دینی-معاون مدیر امور دانشجویی

روسای ادارات نمونه: 1. سعید مرادیان- رئیس اداره فوق برنامه و گردشگری       2. مجید مینا-رئیس اداره رفاه و بازنشستگی

کارمندان نمونه:

1.معصومه آقایی-کارشناس کمیسیون موارد خاص

2.ایمان امینی- کارشناس نرم افزار

3. فاطمه عیدی گل تپه- کارشناس اداره تغذیه

4. ولی الله جعفر پور- مسئول آموزش دانشکده علوم پایه

5. پیمان محمدی- کارشناس امور فرهنگی

6.محمد خسروی- مسئول انبار امور دانشجویی

7. جواد سعادت نواز- کارشناس اداره رفاه و بازنشستگی

 

 

نشست هيات رئيسه دانشگاه با معاونين و مديران شهرداري اراك

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراك، روز شنبه مورخ 10 شهريور ماه 97، نشستي  با حضور هيأت رئيسه دانشگاه با معاونين و مديران شهرداري شهر اراك در اتاق شورا ساختمان دكتر قريب برگزار شد.

در آغاز این نشست دکتر حميدي رئیس دانشگاه به تشریح اهداف جلسه پرداختند و اظهار نمودند:‌ باید جهت حل مسائل روز دانشگاه با یکدیگر همکاری کنیم و در حوزه هاي مختلف مثل مديريت پسماند، مديريت مصرف آب مي توان از پتانسيل اعضاي هيات علمي دانشگاه اراك استفاده نمود.

رئیس دانشگاه افزودند: دانشگاه اراك همانند سال های گذشته جهت برآورده شدن این اهداف با ارگان های مربوطه همکاری خواهد کرد و تاکید داشتند برای رسیدن به این اهداف، همکاری ها می بایست دو طرفه باشند.

دكتر حميدي اذعان داشتند:‌ در شهر اراك هيچ گونه آثاري از تابلوهاي راهنماي مسير براي دانشگاه مادر استان وجود ندارد و ايشان خواستار نصب تابلوي راهنماي مسير در سطح شهر شدند.

در ادامه خانم محمدي، رئيس كميسيون خدمات شهري، مشكلات و مسائل مربوط به شهر اراك را بيان و اظهار نمودند: فضاهاي سبز شهر اراك نياز به بازطراحي دارد و بايد پارك فضايي باشد كه خانواده ها در آن احساس آرامش كنند و همچنين وي در زمينه بازچرخاني آب افزود: آب بايد بازچرخاني داشته باشد و اعضاي هيات علمي دانشگاه مي توانند در اين امر به شهرداري كمك نمايند كه براي فضاي سبز استفاده شود و ما بايد با دانشگاه رابطه ي تنگا تنگ داشته باشيم.

سپس دكتر امير هدايتي عضو هيأت علمي گروه محيط زيست گزارشي در مورد زمينه همكاري دانشگاه با شهرداري اراك و توانمندي هاي دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه ارائه نمودند كه در اين گزارش موضوعاتي مانند اهميت مديريت محيط زيستي شهر اراك، عمده طرح ها و پروژه هايي كه دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي توان انجام آن را به صورت كامل دارد، بازنگري طرح جامع پسماند شهرداري و اهداف تدوين طرح جامع فضاي سبز بررسي گرديد.

در انتها دكتر صادقي، معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني بيان نمودند: دانشگاه اراك جزء اولين دانشگاه هايي است كه در آن مديريت سبز راه اندازي شده است بنابراين مي توان به عنوان مشاور از همكاران ما در اين زمينه ها استفاده نمود.

افتتاح خط تولید صنعتی فریز درایر های دارویی و غذایی شرکت تکوین آزمایش پارسه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم افتتاح خط تولید صنعتی فریز درایر های دارویی و غذایی شرکت تکوین آزمایش پارسه روز سه شنبه 16 مردادماه در حاشیه سفر معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور به اراک و با حضور استاندار مرکزی، رئیس دانشگاه اراک و روسای دانشگاههای استان برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر مجتبی ذوالفقاری عضو هیأت علمی گروه مکانیک دانشگاه اراک و مدیر عامل شرکت تکوین آزمایش پارسه گزارشی از روند فعالیت، دستاوردها و محصولات فناورانه شرکت ارائه نمودند.

در ادامه استاندار استان مرکزی افزود: نخبگان و دانشمندان ایران اسلامی با وجود محدودیت هایی که وجود دارد، هر روز جلوه های جدید افتخار آفرینی و درخشش را در مرزهای دانشی و فناوری نمایان می کنند که این سرمایه بزرگ کشور است.
وی بیان کرد: نمونه ای از این افتخارات، راه اندازی خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی در شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک است که با یک کار تیمی و مشارکت 30 نفر از نخبگان و دانشمندان استان مرکزی ایجاد شده و می تواند کشور را در مسیر رشد و پیشرفت بیشتر قرار دهد.
استاندار مرکزی ادامه داد: فعالیت این شرکت ها پاسخ جمهوری اسلامی ایران به یاوه سرایی های دشمنان نظام است.
آقازاده اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان دارد و جوانان باید با تلاش ویژه در این شرکت ها بیش از پیش ورود کنند.

در حاشیه این افتتاح دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر بیش از 500 میلیون دلار صادرات دارند و افزایش ارزش افزوده تا مرز یک میلیارد دلار با جدیت دنبال می شود.

دکتر سورنا ستاری در جریان سفر به اراک و بهره برداری خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین پارسه اراک در جمع خبرنگاران افزود: برنامه مفصلی در حوزه صادرات شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در جمهوری اسلامی ایران در حال پیاده سازی است که اجرای کامل آن می تواند به توسعه مناسبات اقتصادی و صادراتی کشور کمک شایانی کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: سالانه حدود چهار هزار نفر از نخبگان شرکت های دانش بنیان در راستای این قانون، معاف از خدمت سربازی می شوند.
ستاری اظهار داشت: جوانانی که در واحدهای دانش بنیان فعالیت دارند، به دنبال استخدام شغلی نیستند و تنها با تکیه بر داشته های خود و بهره گیری از ظرفیت های بومی و ملی، اقتدار و شکوفایی کشور را دنبال می کنند.
معاون رئیس جمهوری در خصوص راه اندازی خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک نیز گفت: این خط بسیار اقتصادی است و می تواند بازار بزرگی در صنایع غذایی داخل ایجاد کند.
ستاری افزود: این خط تولید، توانایی افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی را داراست و ضایعات این بخش را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.
شایان ذکر است خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک ظرفیت تولید سالانه 50 دستگاه فریزدرایر دارویی و غذایی را دارد.
20 میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این خط تولیدی هزینه شده و با راه اندازی آن زمینه اشتغال 20 نفر در اراک ایجاد شده است.
با بهره برداری از خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی در اراک سالانه حدود 500 هزار دلار ارز آوری برای کشور به ارمغان آمده است.
شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک از سال 88 در شهرک صنعتی شماره یک اراک فعالیت دارد و هم اکنون 50 نفر به صورت مستقیم در این شرکت مشغول به کارند.

 

انتصاب دکتر سعید حمیدی به سمت مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دکتر سعید حمیدی عضو هیأت علمی گروه فیزیک و رئیس محترم دانشگاه اراک طی حکمی از سوی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به سمت مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان مرکزی منصوب گردید.

تهیه گزارش درباره مسائل مهم استانی، شناسایی و شبکه سازی نخبگان و متخصصان استانی بر اساس کارگروه های علمی، توصیه های سیاست محور کاربردی درباره مسائل استانی به مراجع ذی صلاح استانی و ملی، تشکیل کارگروه های علمی بر اساس اولویت مسائل استانی، تهیه گزارش های مسئله شناسانه و سیاست محور درباره مسائل توسعه پایدار در سطح استان و تعامل با دستگاههای ذی نفع و ذیربط طرف تفاهم از جمله ماموریت های واحد های استانی شبکه ملی جامعه و دانشگاه می باشد که در حکم انتصاب ایشان قید گردیده است.

روابط عمومي دانشگاه اراك انتصاب شایسته ايشان را تبریک عرض نموده و برای ايشان موفقیت روزافزون و توفیق خدمتگذاری مستمر را از درگاه ایزد منان مسئلت می نماید.

 

آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهیان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لبیک؛ ثبت نام نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز 7 مرداد لغایت 14 مردادماه 1397 از طریق سایت لبیک انجام می پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارش اجمالی از هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان گفت: در هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان بیش از 22 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در قالب 630کاروان به عتبات عالیات اعزام شدند که از این میان 29/5درصد زائران دانشگاهی وزارت علوم،16/6 درصد، دانشگاهیان پیام نور،فنی حرفه ای و علمی-کاربردی،17 درصد دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی،24/9 درصد زائران دانشگاهی وزارت بهداشت و12 درصد زائران دانشگاهی غیرانتفاعی،فرهنگیان،نظامی و انتظامی بودند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:در دوره هجدهم بیشترین گروه اعزامی متاهلین دانشجو بودند و تاریخ عقد 54/5 درصد از آنان بین سال های 94 تا 96 بود.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی گفت: 62/2 درصد از زائرین سال قبل تا به حال، به عتبات مشرف نشده بودند و برای اولین بار به به این سفر معنوی اعزام شدند.

وی افزود : در سال 96 با همکاری بانک ملت به 13700 نفر از دانشگاهیان متقاضی تسهیلات قرض الحسنه، وام یک میلیون تومانی برای سفرهای زمینی و وام یک و نیم میلیون تومانی برای سفرهای هوایی تعلق گرفت.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز ثبت نام نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز 7 مرداد ماه در سایت لبیک خبر داد و گفت: ثبت‌نام نوزدهمین مرحله اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از روز یکشنبه 7 لغایت 14 مرداد در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.irانجام و 15 مرداد ماه قرعه کشی می شود و نتایج از سایت لبیک اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی گفت: ثبت نام این دوره به دلیل پاره ای مشکلات از جمله نوسان قیمت ارز با یک ماه تاخیر آغاز و شاهد کاهش اعزام ها هستیم. در مجموع8000 نفر از زائرین در قالب186کاروان از 24 مردادتا اول آبان ماه۹۷به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

رئیس ستاد با اشاره به افزایش تسهیلات بانک ملت به زائرین دانشگاهی، خاطر نشان كرد: با پیگیری های ستاد و مساعدت بانک ملت، براي دانشگاهیانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام شوند وام قرض الحسنه 2 میلیون تومانی و برای زائرینی که به صورت زمینی اعزام شوند وام یک میلیون و 300 هزار تومانی در نظر گرفته شده است که بعد از نهایی شدن ثبت نام ، این تسهیلات در اختیار زائرین دانشگاهی قرار خواهد گرفت.همچنین صندوق رفاه دانشگاهیان نیز طبق دوره قبل؛وام یک و نیم میلیون تومانی به زائران دانشگاهی اختصاص خواهد داد.در حال حاضر با صندوق رفاه در دانشگاه های آزاد و وزارت بهداشت هم در حال مذاکره برای اعطای وام به زائرین دانشگاهی هستیم.

فقیهی به ویژگی های خاص این دوره از اعزام اشاره کرده و گفت:در نوزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات،زائرین دانشگاه های بزرگ به صورت گروهی اعزام خواهند شد و مجوز خروج از کشور دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند طبق سنوات قبل توسط ستاد اخذ خواهد شد.

وی در مورد قیمت عتبات دانشگاهیان در این دوره گفت:با توافقی که بین سازمان حج و زیارت و دولت منعقد شده است ارز با قیمت مناسبی به سفر عتبات تعلق خواهد گرفت و بنابراین قیمت این دوره افزایش خاصی نخواهد داشت.حدود قیمت زمینی 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت هوایی حدود 2 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود اما در ایام خاص مانند عرفه و عاشورا با افزایش ده درصدی قیمت مواجه خواهیم بود.

فقیهی گفت: در تلاش هستیم تا روحانیون و مدیرانی که برای کاروان ها انتخاب می کنیم دانشگاهی باشند.

وی در خصوص زمان بندی اعزام های این دوره گفت:در این دوره از اعزام ها با مناسبت های مذهبی بزرگی همچون عرفه، اعیاد سعید قربان و غدیر و ماه های محرم و صفر مواجه هستیم که امیدواریم زائرین دانشگاهی حداکثر استفاده را از فرصت معنوی به دست آمده داشته باشند.

فقیهی گفت: امیدواریم روند اعزام دانشگاهیان با رشد کمی و کیفی مواجه باشد و رضایت دانشگاهیان را بیشتر فراهم کنیم اما کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.

 

برای ثبت نام در عتبات دانشگاهیان اینجا کلیک کنید

 

صفحه قبل 1 2 3 4 ... 54 صفحه بعد
534 مطلب

لینک ارتباط مستقیم با قائم مقام محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری