آئین تجلیل و پاسداشت از مقام علم و عالم و سرآمدان آموزشی دانشگاه اراک برگزار شد.

آئین تجلیل و پاسداشت از مقام علم و عالم و سرآمدان آموزشی دانشگاه اراک برگزار شد.

همزمان با هفته سرآمدی آموزش مراسم گرامیداشت روز استاد و تقدیر از اساتید برتر و سرآمدان علمی با حضور آیت الله اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری،مخلص الائمه استاندار مرکزی و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک آیت‌الله اراکی نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری در این آیین اظهار داشت: رشد، پیشرفت و توسعه حوزه های علمیه از مهمترین اقداماتی است که اثرات و برکات ماندگاری را در سطح جامعه در پی خواهد داشت.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در شرایط خاص کنونی، ضرورت وحدت نخبگان حوزوی و دانشگاهی حول محور ولایت برای توسعه علمی و فرهنگی کشور در یک نظام زاینده و سازمان یافته بر همگان روشن است.

آیت الله اراکی عنوان کرد: شهید مطهری در دهه آخر حیات خود، تحول و جهش جدیدی را در ساختار فکری خود پدید آورد به‌طوری که جهت گیری عملی در تولیدات علم داشتند و این رفتار نشان می‌دهد انسان در هر درجه‌ای از علم باید دانش را فراگیرد.

رئیس دانشگاه اراک در این آیین با اشاره به اینکه بر این باور هستیم که اساتید بسیار خوب و فداکار در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: اساتید دانشگاه علیرغم تمام مشکلات پای کار هستند و پیشرفت دانشگاه حاصل زحمات معلمان و اساتید است.

دکتر ذوالفقاری اضافه کرد: وزیر علوم به تازگی با ارائه حکمی، مأموریتی را به دانشگاه واگذار کرده و در آن به تولید علم و جهت دهی به علم تاکید ویژه ای شده است.

وی با تشکر از مجموعه استان و استانداری مرکزی که همیشه پای کار مشکلات دانشگاه هستند، افزود: افکار شهید مطهری همچنان در جامعه امروز موضوعیت دارد، شهید مطهری پیش از انقلاب به عنوان معلم نمونه در دانشگاه حضور پیدا می‌کردند و موضوعات را عالمانه بررسی می‌کردند و کتب ایشان همچنان حرف روز است که می‌توان از آنها در دانشگاه‌ها بهره‌مند شد.

در ادامه جلسه معاون آموزشی دانشگاه اراک به ارائه گزارشی از اقدامات انجام در سال گذشته پرداخت و برنامه آتی حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه را تشریح نمود.

در پایان این مراسم از 50 نفرسرآمدان آموزشی ،اساتید برتر و کارشناسان آموزشی تقدیر شد.