اجلاسیه دانشگاهیان کنگره ملی ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ۷ مهر برگزار می شود

اجلاسیه دانشگاهیان کنگره ملی ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ۷ مهر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدی ایمانی مقدم مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان مرکزی در جلسه هماهنگی اجلاسیه دانشگاهیان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اینکه دشمن امروز با شگردهای مختلفی در پی تخریب فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: پرداختن به این موضوع  اهمیت ویژه دارد.

ایمانی مقدم اظهار کرد: برای حضور و حمایت از کنگره شهدا نیاز است با یک نگاه انقلابی وارد شویم تا بتوانیم حضوری حماسی و با شکوه در این خصوص داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اجلاسیه دانشگاهیان در ۷ مهر ماه در دانشگاه اراک برگزار می شود گفت: دانشگاه اراک اقدامات و برنامه ریزی های خوبی در این راستا انجام داده که قابل تقدیر است ولی برنامه ریزی ها باید به شکل دقیق تری انجام شوند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان مرکزی بیان کرد: روسای دانشگاه ها باید زمینه حضور فعال اساتید و هیئت های علمی را در برنامه اجلاسیه دانشگاهیان انجام دهند چراکه این برنامه علاوه بر اینکه در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است یک برنامه علمی هم می باشد.

ایمانی مقدم اضافه کرد: همچنین اجلاسیه نقش امام در دوران دفاع مقدس که در خمین برگزار می شود برنامه بسیار خوب و علمی است، لازم است همه دانشگاه های استان در این برنامه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: اجلاسیه نقش امام در خمین دو روزه برنامه ریزی شده که اساتید و سخنرانان مطرحی در این برنامه شرکت می کنند و مقالات جامع علمی در راستای تبیین نقش امام ارائه می کنند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان مرکزی خاطرنشان کرد: همایش حقوق شهروندی به عهده دانشگاه پیام نور است و به دلیل اینکه بررسی مقالات تخصصی زمان زیادی لازم دارد تاریخ دقیق این همایش مشخص نیست.

 

سردار کریمی در جمع روسای دانشگاه های استان و مسئولین برگزاری اجلاسیه دانشگاهیان بیان نمود: دانشگاهیان از 650 هزار سند تهیه شده استفاده عملیاتی کنند. جمعیت دانشگاهی زحمات قابل تقدیری در راستای برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی انجام داده که قابل تقدیر است.

وی افزود: نقش جمعیت دانشگاهی در کنگره بسیار ویژه است و لذاتوقع میرود این نقش را تا پایان کار به خوبی انجام دهند. تبیین و علمی بودن نقش حضرت امام در کنگره شهدای استان مرکزی رسالت سنگینی را بر دوش جمعیت دانشگاهی گذاشته و لذا باید به این رسالت اهمیت داد.

کریمی در ادامه اظهار نمود: هر قدمی که در راستای تقویت برگزاری کنگره برداشته شود در راستای اصلاح فرهنگ جامعه و دانشگاه صورت می گیرد و قطعا تاثیرات شگفتی را در فضای جامعه ودانشگاه خواهد گذاشت و انگیزه حضور و خودجوش بودن جمعیت دانشگاهی در فعالیتهای کنگره اهمیت بسیاری دارد و لذا دانشگاهیان باید توجه کنند که پای کار آوردن دانشجویان و اساتید به گونه ای انجام شود که خود جوشیدن بودن آن حفظ شود. دانشگاهیان به عنوان جمعیت اهل فن حوزه های علمی باید از این ظرفیت کنگره برای تغییر فضای دانشگاه ها استفاده کنند. صندلی های اجلاسیه ها و کنگره اصلی باید توسط جوانان و دانشگاهیان پر شود چرا که هدف ما پای کار آوردن نسل جدید است. اردوهای هفت اقلیم ظرفیت مناسبی برای دانشگاهیان در جهت امام شناسی ایجاد می کند که باید از آن استفاده کرد. احداث موزه امام شناسی را در دستور کار قرار دادیم که دانشگاهیان باید محتوای این موزه را تکمیل کنند.

آدرس کوتاه :