اطلاعیه تکمیلی ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی بهمن ماه 1402 مقطع کارشناسی

اطلاعیه تکمیلی ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی بهمن ماه 1402 مقطع کارشناسی

با سلام و آرزوی موفقیت برای نودانشجویان گرامی به اطلاع می رساند ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت به شرح ذیل انجام می پذیرد. در ضمن همانطور که در دفترچه انتخاب رشته قید شده است به دلیل تکمیل ظرفیت خوابگاه های دانشجویی به پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ، خوابگاه تعلق نمی گیرد لذا با ملاحظه موضوع مذکور در صورت تمایل نسبت به ثبت نام اقدام فرمایید .

 

مشروح مراحل ثبت نام پذیرفته شگان تکمیل ظرفیت

زمانبندی

الف

ثبت نام الکترونیکی

از روز شنبه 18/01/1403 لغایت روز سه شنبه 21/01/1403

ب

ثبت نام حضوری و تحویل مدارک کامل ثبت نامی و شروع همزمان کلاس های درسی

همزمان با انجام ثبت نام الکترونیکی ، مراجعه حضوری برای تحویل مدارک و شرکت در کلاس های درسی برابر برنامه درسی اعلامی توسط گروه آموزشی نیز صورت پذیرد. ( از روز شنبه 18/01/1403 لغایت روز سه شنبه 21/01/1403)

 

الف- ثبت نام الکترونیکی

برای انجام ثبت نام الکترونیکی برابر زمانبندی جدول فوق به سامانه آموزشی گلستان به آدرس http://amozesh.araku.ac.ir مراجعه و نسبت به بارگذاری مدارک درخواستی و تکمیل اطلاعات خود اقدام نمائید .

نحوه ورود به سامانه گلستان

- برای ورود به سامانه آموزشی گلستان از آخرین نسخه هایInternet Explorer وGoogle Chrome  استفاده نموده و برای درج شناسه کاربری و گذرواژه به شرح ذیل اقدام نمایید :

رمز ورود برای انجام ثبت نام الکترونیکی

شناسه کاربری

کد ملی U022  (درخصوص پذیرفته شدگان که کد ملی آنان دارای صفر می باشد بدون درج صفر های اول اعداد کد ملی)

گذرواژه

کد ملی ده رقمی (با درج صفر اول در صورت دارا بودن عدد صفر)

به عنوان مثال پذیرفته شده با شماره ملی 0012345678 با شناسه کاربری U02212345678  و

با درج گذرواژه (شماره ملی ده رقمی0012345678) وارد سامانه گلستان دانشگاه اراک می شوند .

 

-  جهت مشاهده فایل راهنمای ثبت نام اینجا (صفحه1صفحه2صفحه3صفحه4صفحه5)  کلیک نمایید .

بارگذاری مدارک : به منظور ثبت نام الکترونیکی لازم است اسکن مدارک مشروحه زیر را تهیه و بارگذاری نمایید. (دقت گردد حجم هریک از فایلهای دانلودی از KB ۳۰۰ بیشتر نباشد. کلیه مدارک با رزولوشن dpi۱۵۰ و فرمت jpg .  بارگذاری عکس ۴×۳  با رزولوشن dpi۳۰۰ و فرمت jpg صورت پذیرد.) دقت فرمایید عکس بارگذاری شده جهت صدور کارت دانشجویی و پرونده الکترونیکی سامانه دانشجویی گلستان بهره برداری دارد لذا نهایت دقت را در وضوح و صحت عکس بارگذاری شده مبذول فرمایید .

مدارک لازم جهت بارگذاری:

1-  با مراجعه به سامانه تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir  و مشخص نمودن نظام آموزشی نسبت به ثبت درخواست ارسال درخواست سوابق تحصیلی (سه سال آخر تحصیل دوره متوسطه) و تاییدیه تحصیلی اقدام نموده و کد پیگیری های دریافتی را در سامانه ثبت نامی گلستان دانشگاه اراک در ثبت نام الکترونیکی درج و پرینت کد رهگیری را با سایر مدارک در ثبت نام حضوری به کارشناس رشته مربوطه تحویل نمایید . دارندگان دیپلم شاخه نظری (نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی) در زمان درخواست ، علاوه بر مدرک دیپلم مراحل فوق را برای درخواست مدرک پیش دانشگاهی نیز انجام دهند .

2- - پذیرفته شدگان پسر که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشند کارت خود را در سامانه گلستان در زمان پذیرش غیرحضوری بارگذاری نمایند و در صورت نداشتن مدارک مذکور به سامانه الکترونیکی انتظامی به آدرس www.sakha.epolice.ir  مراجعه و درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی فرمایند و پس از واریز هزینه مربوطه از طریق سامانه فوق در مرحله تایید اولیه شرایط مشمول پرینت مربوطه را در پذیرش غیرحضوری در سامانه گلستان بارگذاری نمایند و در زمان تحویل حضوری مدارک با سایر مدارک ثبت نامی به کارشناس رشته مربوطه تحویل نمایند جهت توضیحات بیشتر و نحوه درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی (دریافت فایل) نمایید . پاسخگوئی به سئوالات احتمالی 08632621362 کارشناس نظام وظیفه

3- عکس تمام رخ  4*3 سال جاری رنگی با زمینه سفید بدون عینک و متناسب با شئونات دانشجویی

4- کارت ملی  یا رسید درخواست کارت ملی

5- شناسنامه عکس دار  صفحات اول و دوم

6-1- برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید (3-3-6) مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه  و  کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم ) با مهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

6-2- برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی سالی واحدی گواهینامه پایان تحصیلات دوره پیش‌دانشگاهی و گواهی نامه پایان تحصیلات دیپلم متوسطه و کارنامه دوره پیش دانشگاهی و دیپلم متوسطه  با مهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

7- فرم تکمیل شده مشخصات تکمیلی با خودکار آبی ، الزامی برای کلیه  پذیرفته شدگان (دریافت فرم) (صفحه1صفحه 2)که علاوه بر بارگذاری در سامانه غیرحضوری در دو نسخه دو طرفه پشت و رو ، پرینت تهیه نموده و به صورت دست نویس با خودکار آبی تکمیل و جهت ثبت نام حضوری نگهداری نمایید

8-  فرم تکمیل شده تعهد شماره 1 مربوط به دانشجویان ورودی جدید و انصرافی دانشگاه ها  الزامی  برای کلیه پذیرفته شدگان (دریافت فرم)

9- فرم تکمیل شده  تعهد شماره 2 مخصوص پذیرفته شدگان سهمیه منطقه 1،رزمندگان و ایثارگران  (دریافت فرم)

10- فرم تکمیل شده تعهد شماره 3 مخصوص پذیرفته شدگان سهمیه های مناطق 2و3 (دریافت فرم)

11- فرم تکمیل شده تعهد شماره 5  در خصوص پذیرفته شدگان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی فقط برای پذیرفته شدگانی که در مرحله ثبت نام در سایت سازمان سنجش ، معدل کتبی دیپلم خود را بیشتر از معدل واقعی ثبت نموده اند  (دریافت فرم)

* پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل کتبی دیپلم هستند ثبت نامشان به صورت موقت می باشد و پس از استعلام از سازمان سنجش حداکثر تا قبل از امتحانات پایان نیمسال ، قبولی ایشان تایید نهایی یا لغو قبولی می شوند و در این خصوص مسئولیتی متوجه دانشگاه نمی باشد . لازم به توضیح است که نامبردگان قبلا برابر توضیحات دفترچه سازمان سنجش ، متعهد به درج معدل دقیق برابر مدارک دبیرستانی بوده اند .

12-  اطلاعات خاص دانشجویان شاهد و ایثارگر  (دریافت فرم) 

  • لازم است از کلیه فرم ها و تعهدات و مدارک تکمیل شده نگهداری نمایید تا در ثبت نام حضوری به همراه سایر مدارک ثبت نامی به کارشناس رشته مربوطه تحویل نمایید.

13- در خصوص کلیه پذیرفته شدگان واریز مبلغ 000/000/1 ریال معادل یکصد هزار تومان بابت هزینه صدور کارت دانشجویی هوشمند از درگاه سامانه گلستان در مرحله ثبت نام الکترونیکی می باشند .

- جهت تکمیل فرم کارنامه سلامت روان  که برای کلیه دانشجویان الزامی است به لینک زیر مراجعه فرمایید. در صورت هر گونه سوال درخصوص پرسشنامه با شماره تلفن 08632621718   تماس بگیرید https://portal.saorg.ir/mentalhealth     

 - جهت تکمیل فرم کارنامه سلامت جسم که برای کلیه دانشجویان  الزامی است به  لینک زیر مراجعه فرمایید. در صورت هر گونه سوال درخصوص پرسشنامه با شماره تلفن 08632621716   تماس بگیرید  https://portal.saorg.ir/physicalhealth

- پرسشنامه های سلامت روان و جسم برای تکمیل اطلاعات واحدهای مربوطه جهت انجام غربالگری و تشکیل پرونده برای دانشجویان نوورود می باشد لطفا پذیرفته شدگان در زمان مراجعه جهت شرکت در کلاس های درسی ،  پرینت تکمیل شده اطلاعات طرح پایش سلامت روان را به مرکز مشاوره دانشگاه واقع در میدان شریعتی روبروی سایت مرکزی دانشگاه اراک ، ساختمان پروفسورحسابی و پرینت تکمیل شده پایش سلامت جسم را به درمانگاه دانشگاه واقع در میدان شریعتی، سایت مرکزی دانشگاه اراک ، طبقه بالای بانک تجارت کنار درب خروجی تحویل و کارت سلامت دریافت نمایید. تاکید می نماید پرینت اطلاعات ثبتی طرح پایش سلامت روان و جسم در پرونده ثبت نامی دانشکده قرار نمی گیرد و حضورا می بایست به مراکز مربوط تحویل فرمایید .

* پس از بارگذاری مدارک و تکمیل اطلاعات در سامانه گلستان ، لازم است فرم اطلاعات پذیرش را چاپ و به همراه سایر مدارک ثبت نامی و فرم های تعهدات سازمان سنجش برای تشکیل پرونده و ثبت نام حضوری تحویل کارشناس رشته مربوطه فرمایید .

* بعد از اتمام کامل ثبت نام اینترنتی و پس از تایید نهایی صحت بارگذاری بدون نقص مدارک توسط کارشناس رشته مربوطه ، شناسه کاربری به شماره دانشجویی دریافت شده در ثبت نام الکترونیکی و گذرواژه به کدملی دانشجو برای ورود به سامانه گلستان دانشگاه اراک تغییر می یابد.

ب- مرحله دوم ثبت نام حضوری  : تحویل مدارک ثبت نامی و شروع کلاس ها  و آدرس مکان  مراجعه

از روز شنبه 18/01/1403  الی روز سه شنبه 21/01/1403  

دانشکده

عناوین رشته های تحصیلی

آدرس محل مراجعه جهت تشکیل پرونده و شرکت در کلاس های درسی

علوم پایه

آمار ، فیزیک مهندسی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی گیاهی

میدان بسیج (سردشت) بلوار کربلا  دانشگاه اراک- دانشکده علوم پایه گروه های آموزشی مربوطه  

شروع کلاس ها طبق برنامه درسی ارائه شده از گروه مربوطه همزمان با تحویل مدارک ثبت نامی می باشد

 

مدارک لازم برای ارائه و انجام ثبت نام حضوری:

1-  تصویر مدرک نظام وظیفه آقایان (معافیت تحصیلی دانشجویی یا کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت )

2-  پرینت اخذ شده از سیستم گلستان درپایان مرحله ثبت نام اینترنتی (گواهی پذیرش غیرحضوری)

3-  فرم تکمیل شده تعهد شماره 1 مربوط به کلیه پذیرفته شدگان ورودی جدید یا انصرافی و یا فارغ التحصیل دانشگاه ها

4-  فرم تکمیل شده  تعهد شماره 2 مخصوص پذیرفته شدگان سهمیه منطقه 1،رزمندگان و ایثارگران

5-  فرم تکمیل شده تعهد شماره 3 مخصوص پذیرفته شدگان سهمیه های مناطق 2و3

6-  فرم تکمیل شده تعهد شماره 5 مخصوص پذیرفته شدگان صرفا با سوابق تحصیلی که دارای مغایرت معدل کتبی دیپلم می باشند

7-  فرم تکمیل شده مشخصات تکمیلی مخصوص کلیه  پذیرفته شدگان که فرم خام آن به صورت پشت و رو (دو طرفه) کپی و  در دو نسخه دست نویس (خودکار آبی) امضاء و تکمیل شده است به شرح ذیل :

- یک نسخه : بدون الصاق عکس   - نسخه دوم : یک قطعه عکس درون پاکت نایلونی کوچک قرار داده شده و نایلون حاوی عکس به فرم مشخصات تکمیلی منگنه شود دقت فرمایید خود عکس به هیچ وجه با منگنه یا سوزن مخدوش نشود.

8-1- برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید (3-3-6) مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه  و  کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم ) با مهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

8-2- برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی سالی واحدی مدرک پایان تحصیلات دوره پیش‌دانشگاهی و گواهی دیپلم متوسطه و کارنامه دوره پیش دانشگاهی و دیپلم متوسطه  با مهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

9-  پرینت کد رهگیری دریافتی از سامانه تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش درخصوص درخواست کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه سه سال آخر  و تأییدیه تحصیلی یا ارزش تحصیلی در زمان انجام ثبت نام الکترونیکی- غیرحضوری

 چنانچه موجود نمی باشد مجدد به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی مراجعه و از قسمت پیگیری پرینت نمایید .

10-- کپی کارت ملی یک برگ یا کپی رسید درخواست کارت ملی

11- یک سری کپی کامل  از تمام صفحات شناسنامه عکس دار

12-  سه قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ جدید تمام رخ ، زمینه سفید با رعایت شئونات دانشجویی ( پشت نویسی شده و حتماً داخل پاکت)

دانشجویان گرامی لزوما پس از تحویل مدارک کامل ثبت نامی و تشکیل پرونده ، طبق برنامه هفتگی و راهنمایی کارشناس محترم رشته مربوطه در کلاس های درسی حضور یابند

یادآوری :

- پذیرفته شدگانی که اصل مدارک را در نیمسال اول (از طریق آزمون سراسری 1403) به دانشگاه دولتی قبولی اول خود تحویل نموده اند با کپی مدارک مذکور ثبت نام اینترنتی را انجام داده و در زمان ثبت نام حضوری علاوه بر تحویل سایر فرم ها و کپی مدارک ، کپی کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه قبولی قبلی خود را نیز ارائه نمایند تا درخصوص درخواست ارسال اصل مدارک از دانشگاه مبدأ به دانشگاه اراک پیگیری شود .

 دانشجویان قبلی دانشگاه های آزاد اسلامی یا پیام نور فقط با اصل مدارک ثبت نام می شوند و هیچ گونه نقص مدارکی از آنان پذیرفته نمی شود  .

- پذیرفته شدگان نیمسال اول آزمون 1403 همین دانشگاه که در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت نام و مجدد در رشته دیگری در همین دانشگاه پذیرفته شده اند قبولی قبلی آنان کان لم یکن تلقی شده و می بایست در رشته جدید ثبت نام نمایند لذا همزمان با انجام ثبت نام اینترنتی جهت هماهنگی و دریافت فرم تسویه حساب رشته قبلی به اداره کل آموزش دانشگاه ،  واقع در سایت سردشت ساختمان دکتر قریب طبقه اول اداره خدمات آموزشی مراجعه نمایند.

- پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل کتبی دیپلم هستند ثبت نامشان به صورت موقت می باشد و پس از استعلام از سازمان سنجش حداکثر تا قبل از امتحانات پایان نیمسال ، قبولی ایشان تایید نهایی یا لغو قبولی می شوند و در این خصوص مسئولیتی متوجه دانشگاه نمی باشد، نامبردگان قبلا برابر توضیحات دفترچه سازمان سنجش ، متعهد به درج معدل دقیق برابر مدارک دبیرستانی بوده اند .

- اصل مدارک ارائه شده به عنوان مدارک الزامی ثبت نام در پرونده دانشجویان بایگانی و در ضمن تحصیل به آنان تحویل نمی شود لذا از مدارک خود کپی برابر با اصل تهیه و جهت استفاده در مواقع ضروری نزد خود نگهداری نمایید .

 

 

شماره تماس موارد ضروری :

امور مشمولین

08632621362

ستاد شاهد و ایثارگر

08632621030

کارشناس رشته آمار 

08632627400

کارشناس رشته فیزیک مهندسی

08632627300

کارشناس رشته زیست شناسی جانوری و گیاهی

08632627200

کارشناس مسئول دانشکده علوم پایه

08632627028   

کارشناسان اداره امتحانات  تطبیق نمرات تحصیلات قبلی :

32621370- 32621350

 

 

 

                                                                                                              اداره کل آموزش 14/01/1403

 

آدرس کوتاه :