اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

آغاز به کار هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس آزمایش‌های غیرمخرب در دانشگاه اراک

آغاز به کار هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس آزمایش‌های غیرمخرب در دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش های غیرمخرب سه شنبه مورخ 17 بهمن ماه 1396 در دانشگاه اراک آغاز گردید. در ابتدا دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن خوش آمدگویی  به حضار شرکت کننده با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد فرهیختگان کشور زاده استان مرکزی هستند، افزودند: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف همچون نانو، پزشکی هسته‌ای، تکنولوژی هسته‌ای، صنایع نظامی و ... وجود داشته است، اما هنوز انتظار مردم، نظام و دولت محقق نشده است. 

ایشان بیان کردند: انتظار نظام و مردم از دانشگاهیان در مقایسه با دیگر اقشار، فراتر است و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتظار فعالیت و بهره‌وری بیشتری از دانشگاه دارند. 

ریاست دانشگاه اراک اظهار کردند: استان مرکزی و اراک یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، اما بهره‌وری و راندمان کاری صنایع و دانشگاهیان در حد انتظار نیست.

دکتر حمیدی در ادامه عنوان کردند: در راستای افزایش بهره‌وری نباید همواره بار بر دوش دولت‌ها و مدیران باشد بلکه دانشگاهیان باید در این عرصه مهم نقش‌آفرینی کرده و تلاش هرچه بیشتری در این عرصه داشته باشند. نتایج چنین کنفرانس‌های علمی بیش از گذشته اثربخش خواهد بود و آثار آن را می توان در بهبود وضعیت اقتصادی کشور شاهد بود. 

در روز دوم برگزاری این همایش نیز 21 مقاله ارائه و همچنین سه کارگاه با موضوع تنش‌های پسماند و اعوجاج در جوشکاری، طرح بازرسی و آزمایش در ساخت برپایی سازه‌های فولادی، عملیات تولید فلزات دولایه توسط کارسرد نیز برگزار می‌شود. 

130 چکیده مقاله از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده که 90 مقاله توسط اساتید، محققان و صنعتگران صنعت جوش مورد بررسی قرار گرفته است. 

در پایان آیین افتتاحیه این کنفرانس با اهدای هدایا از مسعود گودرزی به عنوان چهره ماندگار مهندسی جوش ایران در سال 96، علی اجتهادی پیشکسوت صنعت جوش در سال 96 و جلال کنگازیان به عنوان دارنده پایان‌نامه برتر جوش سال جاری تجلیل شد.     

هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب روزهای 17 و 18 بهمن در دانشگاه اراک برگزار می‌شود و بر همین اساس در روز نخست این کنفرانس 17 مقاله تخصصی راه یافته به کنفرانس در مباحث مرتبط صنعت جوشکاری ارائه می‌شود. همچنین سه کارگاه آموزشی جوشکاری انفجاری، الگوی مدیریتی برای کنترل کیفیت در فعالیت‌های جوشکاری و پیاده‌سازی بازرسی بر مبنای ریسک نیز برگزار می شود.

شایان ذکر است در این کنفرانس مهمانان و سخنرانانی از کشورهای مطرح اروپا حضور دارند. پرفسور «آلتینو» از پرتغال، «نیکسا نریچ» از دانشگاه «اسپلیت» و «ایویکا گاراسیچ» از دانشگاه «زاگرب کرواسی» سخنرانان روز نخست این کنفرانس هستند.

 


دانشکده ها

ویدیو ها