افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ آیین افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان روز پنجشنبه 16 آبان ماه در سالن 8 شهریور دانشگاه اراک برگزار شد.

در ابتدامسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: هدف از تاسیس این حوزه را تربیت و نهادینه کردن زندگی توحیدی است.

وی در ادامه اظهار کرد: تاسیس حوزه علوم دانشگاهیان باعث  ایجاد شور و نشاط و انگیزه در میان دانشجویان می شود و خدا را شاکریم این مرکز در استان مرکزی فعالیت گسترده ای را آغاز نموده است.

حجت الاسلام مهدوی اطهر گفت: در ترم گذشته بیش از 80 نفر دانش پژوه در این حوزه ثبت نام کرده اند که در این ترم رشد چشمگیر بیش از 400 درصدی داشته ایم و بیش از 400 دانشجو از سراسر استان در این حوزه ثبت نام نموده اند لذا شرایط ایجاب نموده است که برنامه های آموزشی متنوعی برای  این عزیزان در نظر گرفته شود. این حوزه هم بر مبنای آموزش و هم پرورش است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی متنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، کارگاه مهدویت، اردوهای زیارتی و کلاس های زندگی توحیدی را از جمله برنامه های این حوزه اعلام کرد. اجرای کامل و محقق نمودن بیانیه گام دوم انقلاب هدف نهایی این حوزه است.

سپس حجت الاسلام حسینی مطلق، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان مرکزی ضمن تبریک به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به تشریح اهمیت ولایت در سعادت زندگی دنیوی و اخروی پرداختند و عنوان نمود: پوشاندن جامه عمل به آموخته های دینی هدف اصلی از تاسیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.

 

آدرس کوتاه :