افتتاح موکب مجازی شهید بابایی در دانشگاه اراک

افتتاح موکب مجازی شهید بابایی در دانشگاه اراک


نماینده ولی فقیه در دانشگاه اراک، به تشریح برنامه های دانشگاه در ایام محرم پرداخت.

افتتاح موکب مجازی شهید بابایی در دانشگاه اراک

نماینده ولی فقیه در دانشگاه اراک، به تشریح برنامه های دانشگاه در ایام محرم پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اطهر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: موکب مجازی عزاداری اباعبدالحسین(ع) با نام «شهید بابایی» به منظور برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم و صفر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دانشگاه اراک هدف گذاری شد.

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی اطهر روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: در این موکب به آدرس Mokebemajazi  برای کاربران در بخش‌های جمع آوری نذورات، مشاوره مذهبی، تولید محتوا و تبیین معارف برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری زیارت عاشورا در ماه‌های محرم و صفر در دانشگاه با رعایت نکات بهداشتی هرروز با حضور استادان، دانشجویان و کارمندان دانشگاه برگزار می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: با توجه به شیوع بیماری امسال امکان برپایی موکب حضوری نیست اما همه فعالیت‌های موکب حضوری در موکب مجازی اجرایی می‌شود.

 

حجت الاسلام مهدوی اطهر افزود: در یکی از بخش‌های موکب مجازی دانشگاه اراک، جمع آوری نذورات انجام و با تهیه خشکبار در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: تولیدات رسانه‌ای به صورت صوتی،تصویری و نوشتاری تهیه و در اختیار علاقه‌مندان گذاشته می‌شود تا از معنویات این ماه بهره‌مند شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: منبرها، عزاداری و مداحی‌هایی در این موکب مجازی پیش بینی شده تا عزاداران بتوانند از آن بهره مند شوند.

حجت الاسلام مهدوی اطهر افزود: این موکب مجازی تا پایان صفر فعالیت دارد و هر روز یک موضوع  متناسب با جامعه هدف را برای کاربران تشریح می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت:در طول ۱۴۰۰ سال اخیر مراسم عزاداری سیدالشهدا با وجود مشکلات و موانع مختلف تعطیل نشده است و امسال نیز ویروس کرونا نمی‌تواند از میزان ارادت محبان اهل بیت بکاهد، بنابراین باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بهره‌مندی از فضای مجازی این مراسم برگزار شود.

 

 

 

آدرس کوتاه :