امضای چهار تفاهم نامه میان دانشگاه اراک و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

امضای چهار تفاهم نامه میان دانشگاه اراک و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ روز شنبه1تیرماه نشستی به منظور گسترش ارتباط و همکاری بین سازمانی در چهار حوزه ورزش همگانی و تربیتی، ورزش قهرمانی و حرفه ای، ورزش زنان و حوزه جوانان بین دانشگاه اراک و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی برگزار گردید.

هدف از انعقاد این تفاهم­نامه، توسعه ارتباط و همکاری­های آموزشی، پژوهشی، ورزشی و اجرایی، مهندسی فنی، افزایش بهره‌وری در ورزش، توسعه فرهنگی و اخلاقی در ورزش و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت­های موجود طرفین برای رشد و توسعه علمی چهار حوزه مذکور در استان مرکزی می­باشد.

در ابتدای این نشست دکتر حمیدی ، ریاست دانشگاه اراک با اشاره به  اهمیت توسعه ارتباط بین دانشگاه و جامعه در بخش ورزش گفت: باید از ظرفیت های طرفین برای توسعه ورزش استان مرکزی استفاده کرد. در این میان نقش بخش خصوصی مرتبط با اداره کل ورزش و جوانان حائز اهمیت است و مشارکت جدی تر این حوزه ورزش و جوانان در پروژه های عمرانی ورزشی دانشگاه اراک را می طلبد.

عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مهم ترین الویت، علمی کردن ورزش استان است که با توجه به این موضوع ، هدایت طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویی باید  در راستای نیازهای ورزش استان توسط دانشگاه باشد . همچنین وی افزود :  اقداماتی نظیر مشارکت دانشگاه در راه اندازی پایگاه اطلاعاتی ورزش استان و تلاش اداره کل برای راه اندازی استارت آپ های ورزشی در استان مرکزی  می تواند به علمی کردن ورزش کمک نماید.

 وی با اشاره به ظرفیت های گسترده دانشگاه اراک و تجهیزات پیشرفته  ورزشی  گفت : بهره مندی از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه برای استعدادیابی ورزشی می توان استفاده های زیادی کرد.

این تفاهم نامه با حضور رئیس، معاونین،‌ رئیس دانشکده علوم ورزشی و رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه اراک و همچنین معاونین و مدیران اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی امضا شد.

آدرس کوتاه :