انتصاب دکتر مجتبی ذوالفقاری به عنوان سرپرست دانشگاه اراک

انتصاب دکتر مجتبی ذوالفقاری به عنوان سرپرست دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی با قدردانی از خدمات دکتر سعید حمیدی، رئیس سابق دانشگاه اراک، دکتر مجتبی ذوالفقاری را به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب کرد.
در این حکم ذکر شده : با توجه به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «سرپرست دانشگاه اراک» منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیۀ انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)، تمامی امکانات مادی و معنوی دانشگاه را جهت تحقق سیاست ها و برنامه های اسناد بالادستی، مرجعیت و دیپلماسی علمی، توسعه همه جانبه علم و فناوری، آموزش پژوهش‌محور، پژوهش آموزش‌محور، مهارت افزایی، کارآفرینی، فرهنگ‌سازی کارتیمی و گروهی و در نهایت اجرای تمامی محورهای سند «دانشگاه اسلامی» بکار گیرید.
دکتر مجتبی ذوالفقاری، دانشیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه اراک، متولد سال 1361 در شهر اراک می باشد.
وی مخترع بزرگترین دستگاه فریز درایر دارویی کشور است و نخبه علمی و بنیان گذار شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه در دانشگاه اراک است. راه اندازی و مدیریت مرکز نوآوری مبین، مرکزی جهت پرورش ایده های خلاق و کارآمد و همچنین آماده سازی دانشجویان جهت ورود به بازار های کار و خلاقیت یکی از مهم ترین و در خشان ترین کار های دکتر ذوالفقاری در زمان حضور در دانشگاه اراک است.
همچنین وی فعال حوزه دانش بنیان و فناور نمونه کشور، معاونت فرهنگی و اداری مالی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک، رئیس پژوهشکده فناوری‌های نوین دانشگاه اراک، دریافت کننده نشان برتر ملی تعاونی‌های دانش بنیان، عضویت حقیقی شورای فناوری و نوآوری استان با حکم استانداری و عضو شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گزیده ای از کارنامه وی می باشد.
روابط عمومی دانشگاه اراک، این انتصاب شایسته را به خانواده بزرگ دانشگاه اراک تبریک و از زحمات ارزنده دکتر حمیدی ریاست سابق دانشگاه کمال تشکر و قدردانی را دارد