اولین برنامه معرفی استارتاپ زرینچه

اولین برنامه معرفی استارتاپ زرینچه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ اولین برنامه معرفی استارتاپ زرینچه روز دوشنبه 27 آبانماه در دانشکده فنی و مهندسی سالن علم الهدی برگزار شد.

زرینچه ، نام خلاقیت و کارآفرینی است که از ساده ترین استارت آپ های دانشجویی جرقه خورده است و اکنون در سطح کشور حرف هایی برای گفتن دارد.
این حرکت نه تنها یک کارآفرینی دانشجویی است بلکه پویشی است که  خودباوری را تقویت می کند وثابت کرده است با تکاپو و خلاقیت می توان محدودیت ها را جا گذاشت.

در این نشست دکتر مهدی موسوی مدیر امور فناوری، کارآفرینی و تجاری سازی  دانشگاه اراک ضمن خوشامدگویی به دانشجویان اظهار نمود: دانشجویان باید تلاش و کوشش خود را مضاعف کنند و در کنار تحصیل به دنبال کسب و کارهای نو و مهارت آموزی باشند.

وی از دانشجویان درخواست نمود تا در چنین دوره هایی که باعث ایجاد انگیزه و کسب مهارت می شود شرکت نمایند.

در ادامه بنیانگذاران کسب و کار نوپای زرینچه به ارائه آنچه که در 1 سالی که این کسب و کار را راه اندازی کرده اند رخ داده است پرداختند.

محمد فروغی یکی از کارآفرینان گفت: هدف اولیه ما این بود کالاهایی را بیاوریم که برند معروفی نیستند اما کیفیت و اعتبار خوبی دارند.
اگر در بازار نگاهی بیندازیم، خواهیم دید کالاهایی وجود دارند که توسط تولید کننده مطرحی تولید نشده اند اما از جنس و کیفیت معقولی برخوردارند و در عین کیفیت، در بازار شناخته شده نیستند.

رضا شاکری، دیگر کارآفرین در مورد سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارشان چنین گفت: ما نه تنها سرمایه ای نداشتیم بلکه با سرمایه اولیه منفی آغاز کرده ایم. اولین وسیله مورد نیاز ما داشتن لپ تاپ بود و ما تنها یک دستگاه لپ تاپ داشتیم.
سرمایه مورد نیاز برای خرید دامنه سایت را قرض گرفتیم چرا که در زمانی بود که قیمت دلار لحظه ای تغییر می کرد. البته این سختی ها را با جان و دل انتخاب کردیم و هیچ کدام اجباری نبود.

در پایان نیز پرسش و پاسخ توسط دانشجویان حاضر در برنامه و کارآفرینان صورت گرفت.