اولین دوره مسابقات رباتیک "ربات مسیریاب" در دانشگاه اراک

با هدف ایجاد رقابت میان دانشجویان و دانش آموزان در قالب ارائه دستاوردهای مهندسی برگزار گردید:

اولین دوره مسابقات رباتیک "ربات مسیریاب" در دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛‌ مسابقات کشوری رباتیک با عنوان "ربات مسیریاب" روز چهارشنبه 1 اسفندماه در دانشگاه اراک برگزار گردید.

 در ابتدا دکتر بهرامی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک ضمن عرض خوشامدگویی به حضار و شرکت کنندگان اظهار نمود: یکی از اهداف دانشگاه ها در حوزه دانشجویی، فرهنگی افزایش روحیه مشارکت، امید و شادی در دانشجویان است که برگزاری این رویداد بزرگ نیز در این راستا می تواند کمک شایانی کند.

ایشان در ادامه بیان نمود: انجمن های علمی در وزارت علوم یکی از محیط هایی است که شور و نشاط علمی را در بدنه ی دانشجویی افزایش می دهد و بسیاری از ایده های نو از درون انجمن های علمی کلید می خورد.

وی افزود: اینکه دانشگاه های نسل سوم دانشگاه های کارآفرین هستند کاملا صحیح است و امروز ما تلاش می کنیم در مسیر دانشگاه های نسل چهارم که دانشگاه های اجتماع محور هستند قرار بگیریم؛ این مسیری است که از طریق انجمن های علمی و فعالیت های علمی که در بدنه دانشجویی انجام می شود می تواند کمک کننده باشد و امیدوارم ما بتوانیم اهداف را در مسیر علمی کشور تحقق بخشیم. 

در ادامه دکتر جباری رئیس دانشکده فنی و مهندسی بیان نمود: قریب به یک قرن از تعریف واژه ربات می گذرد و نقش کاربری ربات ها امروزه در کاربری های صنعتی، کشاورزی و .... به شدت رشد پیدا کرده است. در شرکت هایی که از سیستم های انعطاف پذیر استفاده می کنند ربات های مسیریاب به صورت عملی مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو هیأت علمی گروه مکانیک افزود: اهمیت برگزاری چنین مسابقاتی بسیار زیاد است و این مسابقات صرفا جنبه ی تفریحی ندارد و در صنعت امروز به وفور از این پتانسیل استفاده می شود که در دانشگاه ها از ارزش علمی بالایی برخوردار است و از مسئولین درخواست دارم تا این مسابقات تداوم داشته باشد.