اولین روز بزرگترین مارتن علمی کشور/ گزارش تصویری

اولین روز بزرگترین مارتن علمی کشور/ گزارش تصویری


اولین روز از کنکور کارشناسی در دانشگاه اراک برگزار شد.

اولین روز بزرگترین مارتن علمی کشور/ گزارش تصویری

اولین روز از کنکور کارشناسی در دانشگاه اراک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک صبح روز چهارشنبه ۹ تیرماه ۱۴۰۰ کنکور گروه هنر دردانشگاه اراک برگزار گردید.
در این آزمون داوطلبان با رعایت دستور العمل های بهداشتی و همراه داشتن ماسک در ۳ حوزه در دانشگاه اراک به رقابت پرداختند.
دانشگاه اراک در جهت رعایت موازین بهداشتی ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی اراک از همکاری چند پزشک و پرستار مستقر در حوزه های آزمون بهره برد. همچنین امکان برگزاری آزمون در محل قرنطینه بیماران، استفاده از تب سنج، ماسک، مواد ضد عفونی کننده، پد الکلی و ... از دیگر اقدامات دانشگاه در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در این آزمون بود
.  
دکتر سلیمان نژاد معاون آموزشی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه این آزمون اظهار کرد:  در حوزه های دانشگاه اراک در رشته هنر در مجموع 992 داوطلب با هم رقابت می کنند که 346 نفر انها مرد و 646 نفر هم زن هستند. 
 
امسال در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها 22 هزار و275 نفر از استان مرکزی حضور دارند که 14 هزارو 411 نفر آن‌ها زن و 7 هزار و 846 نفر مرد هستند.
 
وی اظهار کرد: کنکور امسال از روز چهارشنبه در 4 رشته به مدت 4 روز برگزار می‌شود که بدلیل شیوع ویروس کرونا آزمون سراسری امسال در چهار روز در نوبت صبح برگزار می‌شود تا در نوبت عصر فرصت برای ضدعفونی حوزه‌های امتحان وجود داشته باشد.
 
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان مرکزی تاکید کرد: در  آزمون امسال  همه شرکت کنندگان باید با ماسک سه لایه و 5 لایه پزشکی و بدون فیلتر حضور داشته باشند.و افراد شرکت کننده باید تنها مداد، پاک کن و تراش همراه داشته باشند.
آدرس کوتاه :