اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

اولین فارغ التحصیل دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه اراک

اولین فارغ التحصیل دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه اراک

معاون پژوهش و فناوی دانشگاه اراک از موفقیت پژوهشگران این دانشگاه در ساخت باتری یون لیتیوم ایمن با الکترولیت آبی و ولتاژ بالا (3.7ولت) خبر داد.

دکتر علیرضا فضلعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان جزییات این طرح از انجام این پژوهش در قالب پروژه دکتری مهندسی شیمی خبر داد.

وی افزود: سنتز و ساخت غشاهای سرامیکی هادی یون لیتیوم با قابلیت هدایت بالا و پایداری الکتروشیمیایی مناسب برای نخستین بار در ایران در این طرح انجام پذیرفته است.

فضلعلی با تاکید بر اینکه صنایع الکترونیک و حمل و نقل امروزه نیازمند باتری‌های ایمن برای ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی هستند، تصریح کرد: انفجار باتری‌های یون لیتیوم حاوی الکترولیت آلی در گوشی‌های تلفن همراه و خودروهای هیبریدی نمونه‌هایی هستند که ضرورت ساخت باتری‌های ایمن را دوچندان می‌کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اراک ادامه داد: این طرح مربوط به پروژه دکتری "محمد ایل‌بیگی" به عنوان اولین فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی شیمی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک است که تحت راهنمایی دکتر علیرضا فضلعلی، عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه اراک و دکتر مهدی کزازی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد دانشگاه ملایر و تحت مشاوره پروفسور "امیرحسین محمدی" از انستیتو ماین پاریس انجام شده است.


دانشکده ها

ویدیو ها