آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه اراک

آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه اراک

آیین استقبال از نودانشجویان ورودی ۹۹ دانشگاه اراک به صورت غیر حضوری و برخط برگزار شد.
این مراسم به همت امور فرهنگی دانشگاه اراک و از طریق پل های ارتباطی مجازی دانشگاه برگزار گردید.
 
دکتر سعید حمیدی ریاست دانشگاه اراک در این مراسم، ضمن عرض تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله گفت: در شرایط بیماری کرونا آموزش دانشگاه اراک، از طریق آموزش مجازی و در سامانه lms ارائه می گردد. امید است با بهبود شرایط شاهد حضور پرشور دانشجویان گرامی در دانشگاه اراک باشیم.
وی با اشاره به پیشینه ی درخشان دانشگاه اراک گفت: دانشگاه اراک از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است. دکتر عبدالکریم قریب و دکتر گل گلاب و دکتر شهریاری  موسسان دانشگاه اراک هستند. در سال جاری جشن پنجاه سالگی دانشگاه را در پیش روی خواهیم داشت .
 
 وی ضمن خیر مقدم به دانشجویانی که از سایر استان های کشور در دانشگاه اراک پذیرفته شده اند گفت: یک چهارم مفاخر کشور در استان مرکزی متولد شده اند و پرورش یافته اند و متعالی شدند. استان مرکزی به علت پتانسیل بالایی که در صنعت و کشاورزی و سایر زمینه های علمی و فناوری دارد، برای تمام رشته هایی که در دانشگاه اراک وجود دارد زمینه های یادگیری و کارورزی بسیاری است. دانشگاه اراک نیز  در بسیاری از رشته ها امکانات و پتانسیل های ارزنده ای دارد.
 
دکتر سلیمان نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در این مراسم به تبیین و معرفی موارد آموزشی دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه اراک دانشگاه جامع و مادر استان است. کیفیت آموزشی دانشگاه در دوره های مختلف آموزشی علی الخصوص در دوره کارشناسی کاملا قابل دفاع است چرا که دانشجویان ما بارها در کنکور کارشناسی ارشد در رشته های مختلف رتبه اول را کسب کرده اند.
 
وی ضمن اشاره به سامانه آموزش مجازی دانشگاه اراک گفت: کلیه فیلم های آموزشی راجع به روند شرکت در کلاس های آموزشی و آزمون ها آماده شده و از طریق راه های ارتباطی روابط عمومی دانشگاه اراک اطلاع رسانی خواهد شد.
حجت اسلام والمسلمین دکتر مهدوی اطهر نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک  که به صورت غیر حضوری در این مراسم حضور یافت ،ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید الورود گفت: جامعه  امروز ما به نیروی متخصص، متعهد و  با فرهنگ غنی احتیاج دارد. علم قدرت جامعه است و با علم و فرهنگ است که جامعه متعالی می شود.
در ادامه دکتر بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک به معرفی وظایف این حوزه پرداخت و گفت:   در این حوزه پنج فعالیت انجام می شود اولین  حوزه، مدیریت فرهنگیست که شامل فعالیت های انجمن ها و نشریات علمی می شود. همچنین تشکل های دانشجویی که دانشگاه قرار دارد بخش دیگری از این حوزه را شامل می شود.
 
حوزه بعد، حوزه مدیریت دانشجویی و فرهنگی که شامل اداره خوابگاه ها و اداره رفاه می شود.
 
حوزه بعدی اداره تربیت بدنی است که با هدف توسعه ورزش همگانی فعالیت های خود را در فضای ورزشی دانشگاه اراک گسترده تر می کند.
 
 حوزه بعد مرکز بهداشت و درمان است که با ارائه خدمات پزشکی دندان پزشکی و تزریقات در خدمت دانشجویان عزیز است.
 
حوزه بعد کمیسیون موارد خاص و کمیته انضباطی است.
نیمسال اول دانشجویان جدید الورود  کاردانی و کارشناسی دانشگاه اراک از ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز می گردد که دانشجویان در رشته های ۸ دانشکده دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
آدرس کوتاه :