آیین افتتاحیه ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور برگزار شد

آیین افتتاحیه ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور برگزار شد

 
آیین افتتاحیه ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور، عصر جمعه در سالن ۲ هزار نفری مجموعه ورزشی شهدای ۵ مرداد اراک به میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد. 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در این آیین گفت: در این رویداد بزرگ ورزشی ۲ هزار و ۵۰۰ سفیر در استان مرکزی حضور یافتند که دانشگاه اراک میزبان دانشجویان پسر سراسر کشور و دانشگاه صنعتی اراک نیز روز گذشته میزبان دانشجویان دختران سراسر کشور است.
" هاشم داداش پور" تاکید کرد: شعار این المپیادهای ورزشی تحت عنوان" دانشجوی فعال ، دانشگاه پویا و جامعه سالم نامگذاری می شود و امید است دانشجویان فعال تر و پویاتر از همیشه باشند و بتوان از ظرفیت‌های ورزشی امروز بیشترین بهره‌گیری را داشت و با تقویت و توسعه ورزشهای همگانی، فضای جدیدی در دانشگاه‌های کشور ایجاد کرد، 
وی بیان کرد: ورزش‌های همگانی در واقع به عنوان کم هزینه‌ترین و مفرح ترین ورزش مطرح است که می طلبد این ورزش، به تدریج در سطح کشور توسعه یابد و در مهرماه همزمان با آغاز سال تحصیلی، شاهد حضور دانشجویان فعال، پویا و پرانرژی در دانشگاه‌ها باشیم.
 
معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان ضمن تقدیر از حمایتهای استاندار مرکزی، روسای دانشگاه اراک و دانشگاه صنعتی در برگزاری ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان سراسر کشور گفت: در یکسال اخیر برای برگزاری این رویداد بزرگ‌ ورزشی تلاش و زحمات زیادی صورت گرفته و اکنون ۹۶ دانشگاه کشور در این رویداد عظیم حضور دارند که مایه مباهات است و به طور حتم سازمان امور دانشجویان نیز از ظرفیت عظیم دانشجویان در راستای ایجاد نشاط و سلامت و پویایی بیشتر بهره گیری می کند.
استاندار مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: جای تقدیر است استان مرکزی، میزبان برگزاری ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان پسر و دختر سراسر کشور است و امید است ورزشکاران ،موفقیت‌هایی زیادی کسب کنند.
 
" فرزاد مخلص الائمه" با اشاره به نامگذاری ورزشگاه پنج مرداد شهرستان اراک، افزود: در این روز در سال ۶۵ و ۶۶ ، اراک شهدای زیادی تقدیم این آب و خاک کرد به همین دلیل،  روز مقاومت و ایثار اراک نامگذاری شده است.
رئیس دانشگاه اراک نیز در این آیین بیان کرد: مایه مباهات است عوامل برگزاری این المپیاد، خود دانشجویان هستند.
 چرا که هر زمان به دانشجویان اعتماد می‌کنیم و دشوارترین امور به آنها واگذار می شود، بهترین نتیجه حاصل می شود.
" مجتبی ذوالفقاری"افزود:دانشجویان،سفیران سلامت شادی و نشاط در دانشگاهها هستند و امید است این قشر فرهیخته، ورزش همگانی و نشاط را در دانشگاه‌های سراسر کشور توسعه دهند.
در پایان این آیین سوگندنامه ششمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان سراسر کشور قرائت شد.
آدرس کوتاه :