آیین افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی در دانشگاه اراک

آیین افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی در دانشگاه اراک


خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی با نام اختصاری sna در زمینه اطلاع رسانی اخبار و دستاورد های دانشگاهی آغاز به کار کرد.

آیین افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی در دانشگاه اراک

خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی با نام اختصاری sna در زمینه اطلاع رسانی اخبار و دستاورد های دانشگاهی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی در دانشگاه اراک با هدف اطلاع رسانی اخبار، ظرفیت ها و دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و مراکز صنعتی استان مرکزی آغاز بکار کرده است.

دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک روز یکشنبه ۱۷ اسفند در آیین افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی دارای ۶۰ مرکز آموزش عالی دولتی، غیردولتی، غیرانتفاعی و ... است و افتتاح خبرگزاری آموزش عالی می‌تواند اطلاع رسانی ثمربخشی با محوریت این حوزه تخصصی در استان داشته باشد. در حال حاضر نیاز به اطلاع رسانی دقیق در حوزه آموزش احساس می‌شود تا اخبار دقیق و به موقع به اطلاع مردم برسد.

وی با بیان اینکه این اطلاع رسانی ها سبب گسترده شدن ارتباط جامعه و دانشگاه خواهد شد، افزود: خبرگزاری ها و نشریات رکن مهم در هر کشوری هستند. اگر رسانه ها در یک جامعه اخبار را صحیح و به موقع منتشر کنند، قطعا از بسیاری از مسائل و مشکلات در آن جامعه جلوگیری خواهد شد.

حمیدی ادامه داد: با وجود شبکه های اجتماعی فراوان و پرمخاطب، تشخیص اخبار صحیح دشوار شده به همین سبب وجود خبرگزاری های قابل اطمینان یک ضرورت اساسی در هر جامعه است.

حجت‌الاسلام عباس دانشی نیز گفت: افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان در دانشگاه اراک یک اقدام حرفه ای برای سلامت جامعه اطلاع رسانی است. یکی از مکانیزم های انتشار اخبار درست، تخصصی بودن مراکز نشر خبر است و اگر بخواهیم در جامعه مطبوعات و رسانه بطور طبیعی سلامت را بنا کنیم باید خبرگزاری تخصصی ایجاد شود.

وی افزود: ایجاد خبرگزاری آموزش عالی در استان گامی ارزنده و شایسته است و امید داریم آغاز کار این خبرگزاری با صلابت و تداوم و ادامه کار آن نیز با صلابت و سلامت همراه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در عصر ارتباطات و توسعه اطلاعات نیازمند مراکزی هستیم که سبب ایجاد اطمینان خاطر برای مردم شوند، تکثر اخبار سردرگمی ها و تردیدهایی را ایجاد می‌کند که وجود نشریات تخصصی از این تردیدها جلوگیری خواهد کرد.

دانشی اضافه کرد: یک جامعه بانشاط نیازمند رسانه بانشاط و چابک است و بدون این خبرگزاری های چابک‌ نمی‌توان انتظار جامعه پویا را داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت:جامعه مطبوعاتی استان مرکزی جامعه قوی و کارآمدی نیست و با وجود اینکه استان مرکزی کانون رویدادهای مختلف است، اما مطیوعات استان ضعیف هستند، در حالی که در برخی استان های ضعیف و محروم وضع بهتری مشاهده می‌شود.

 

خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی، با عنوان انگلیسی sience news agency و علامت اختصاری SNA توسط روابط عمومی دانشگاه اراک، که دانشگاه معین وزارت علوم تحقیقات و فناوری در استان مرکزی است در فروردین ماه 1399 فعالیت خود را به صورت غیر علنی آغاز کرد.
برخی از اهداف خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی بدین شرح است:
انعکاس نقش دانشگاه های استان مرکزی در فضای رسانه ای کشور
آگاهی بخشی در زمینه دستاوردهای علمی پژوهشی و فرهنگی دانشگاه های استان مرکزی
معرفی ظرفیت ها و پتانسیل علمی و تحقیقاتی اعضای هیات علمی، دانشجویان و متخصصین دانشگاه ها و صنایع
ایجاد صفحه ای اختصاصی برای دانشجویان استان مرکزی جهت انعکاس دست آورد ها و ظرفیت های دانشجویی
ایجاد فضایی برای انعکاس صدای دانشجو جهت پیگیری مطالبات به حق دانشجویی
تهیه و تدوین گزارش ها و گفت و گو های خبری دانشگاهی، علمی و پژوهشی در قالب گزارش های خبری مکتوب و مستند های خبری کوتاه
ایجاد کارگاه های مستمر آموزشی برای دانشجویان دانشگاه های استان مرکزی جهت خبرنویسی و خبرنگاری و تولید محتوی خبری
حضور در مراسمات و کنفرانس ها و رویدادها جهت پوشش دهی اخبار
برقراری ارتباط با خبرگزاری های سراسر استان مرکزی
انعکاس صحیح و دقیق و سریع افکار و نظارت جامعه بزرگ دانشگاهی استان مرکزی
عضویت در شبکه های اطلاع رسانی داخلی و بین المللی
ارتباط با بخش های مختلف صنعتی و مراکز تحقیق و توسعه صنایع

موسس خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی دکتر حسین مستعان، عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی و رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه اراک است.

 

 

آدرس کوتاه :