آیین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک

آیین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک


همزمان با هفته پژوهش، مرکز نوآوری مبین در دانشگاه اراک افتتاح شد.

با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

آیین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک

همزمان با هفته پژوهش، مرکز نوآوری مبین در دانشگاه اراک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، همزمان با هفته پژوهش، مرکز نوآوری مبین با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، آقای آقازاده، استاندار استان مرکزی، دکتر کریمی نماینده شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان و جمعی از مسئولین دانشگاه اراک افتتاح شد.
در این مراسم دکتر ستاری ضمن برشمردن اهمیت دانشگاه ها در بهبود اقتصاد کشور گفت: اگر تاثیرات دانشگاه در اقتصاد مشهود نیست حتما جایی خلل وجود دارد و می‌طلبد که آموزش مناسب در بستر جامعه و تغییر فرهنگی لازم در آن راستا ایجاد شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مراکز نوآوری و رشد کانون‌های تغییر و ترمیم جامعه هستند تا اثر بخشی لازم حاصل شده و توسعه متوازن و رشد و پویایی رقم بخورد.
ستاری افزود: دانشگاه‌ها مبدا اقتصاد، دفاع، تکنولوژی و تغییرات فرهنگ هستند و تولید علم و فرهنگ از بطن دانشگاه برمی‌خیزد.
وی اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید با جامعه تعامل هدفمند داشته باشند و منطبق با فرهنگ و نیاز روز حرکت کنند و درآمد آن از محل فروش دانش محقق شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: مراکز دانشگاهی قلب علم و فناوری هر منطقه هستند که باید با تولید علم کمک رسان بوده و فواید کاربردی پژوهش و فناوری را به صورت ملموس در زندگی مردم بیاورند.
ستاری افزود: هرچه مراکز فناوری و رشد افزایش پیدا کند دانشگاه ها به جایگاه تاثیرگذار خود نزدیک می‌شوند.

دکتر مجتبی ذوالفقاری از مؤسسین مرکز نوآوری مبین نیز ضمن تشریح روند احداث مرکز نوآوری مبین اظهار کرد: تاسیس مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک پیرو درخواست هیئت موسس سرکار خانم دکتر پرویزیان، جناب آقای بهاری و جناب آقای دکتر شاه منصوری و اینجانب از هیئت رئیسه محترم دانشگاه و حمایت های ویژه ریاست محترم دانشگاه اراک جناب آقای دکتر حمیدی مورد موافقت قرار گرفت.
وی هدف این مرکز را نوآوری در توالی مدرسه، دانشگاه و فناوری، استعدادیابی، مهارت ورزی و آماده سازی برای بازار کار دانست و اظهار کرد: مرکز نوآوری مبین بر اساس تمرکز بر استعدادیابی و پرورش عامل اساسی فن آوری و نوآوری یعنی نیرو انسانی و توانمندسازی سرمایه بی نظیر انسانی شکل گرفته است و مرکز مبین جایگاه خود را بعنوان رابط بین مدرسه دانشگاه و پارک علم و فن آوری قرار داده است. موضوع نیروی انسانی به عنوان گنج نوآوری و فن آوری معمولا مغفول است و یک شاهد آن عدم اشتیاق نخبگان به کار دایمی در محموعه های دانش بنیان خصوصی است. در این راستا در حال انعقاد تفاهم نامه به مجموعه هایی چون بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی در حوزه دانش آموزی ، پارک علم و فن آوری استان مرکزی، مرکز رشد نیروی دریایی سپاه و مجموعه هایی چون فاطر دانشگاه شریف و نیز کاشف و نظام مهندسی ساختمان هستیم.


مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک در زمینی به وسعت ۴۸۳ مترمربع واقع در ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه اراک و با منابع مالی ۴۰ میلیارد ریال ساخته شده و ۱۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز و راه‌اندازی آن سرمایه‌گذاری شده است.

آدرس کوتاه :