آیین تجلیل از کتابداران دانشگاه اراک

آیین تجلیل از کتابداران دانشگاه اراک


در هفته کتاب و کتابخوانی از کارمندان کتابخانه های دانشگاه اراک تجلیل به عمل آمد.

آیین تجلیل از کتابداران دانشگاه اراک

در هفته کتاب و کتابخوانی از کارمندان کتابخانه های دانشگاه اراک تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، آیین تجلیل از کتابداران و همکاران کتابخانه های دانشگاه اراک به همت روابط عمومی دانشگاه اراک در هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد. در دانشگاه اراک 3 کتابخانه فعال وجود دارد که کتابخانه مرکزی دانشگاه اراک به زودی به ساختمان جدید آن واقع در پردیس سردشت انتقال خواهد یافت. کتابخانه جدید دانشگاه اراک  دارای سه طبقه و سالن مطالعه مجزاست که محیط مناسبی را برای محققان و دانشجویان فراهم خواهد آورد.
دکتر باقری ریاست کتابخانه های دانشگاه اراک ضمن تجلیل از زحمات ارزنده همکاران خود در کتابخانه های دانشگاه گفت: تلاش همکاران ما در کتابخانه موجب به تبدیل کتابخانه های دانشگاه اراک به یکی از معتبرترین ماخذ علمی استان مرکزی شده است.
در کتابخانه  مرکزی دانشگاه اراک بالغ بر 120000 جلد کتاب فارسی، عربی، لاتین و ... در این مجموعه وجود دارد که در امر تحقیقات اعضاء هیات علمی و دانشجویان نقش به سزائی ایفا می نماید. پس از راه اندازی دانشگاه سردشت، مخازن کتابخانه های اولیۀ آنجا توسط کتابخانه مرکزی تامین شد و با گذشت زمان کتابخانه های دانشکده های علوم پایه و علوم فنی و مهندسی، بصورت مستقل فعالیت خود را ادامه دادند. کتابخانه مرکزی دانشگاه، مسئولیت تامین و توسعه منابع علمی کتابخانه های دانشکده ها، از جمله کتاب نشریات چاپی به روز را بر عهده دارد. همچنین در مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، دسترسی آنلاین به 5 پایگاه اطلاعاتی و دسترسی نامحدود به تمام متن مقالات با پوشش موضوعی و زمانی، 360 پایگاه اطلاعاتی از طریق سامانه تامین مدرک و حدود 18000 نشریه الکترونیکی، امکان پذیر می باشد. همچنین ایجاد امکان دسترسی و دریافت بالغ بر 950 جلد کتاب های الکترونیکی تمام متن، از جمله  LHLو...، از دیگر خدمات این واحد می باشد.

آدرس کوتاه :