بازدید استاندار مرکزی از دانشگاه اراک

بازدید استاندار مرکزی از دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، استاندار استان مرکزی در آستانه روز دانشجو و به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه اراک در دیداری از پتانسیل ها و ظرفیت های دانشگاه اراک بازدید به عمل آورد.
دکتر سعید حمیدی، ریاست دانشگاه اراک در این بازدید اظهار کرد: ساماندهی اراضی این دانشگاه و انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر از سال ۸۵ آغاز و تاکنون به نتیجه نرسیده‌است.
از سال ۹۲ این موضوع با توجه گسترده تری مورد پیگیری قرار گرفت.
وی افزود: راهکارهایی برای  ساماندهی این اراضی از جمله تغییر کاربری و شهرک‌سازی در این منطقه و انتقال مشاغل مزاحم  به محل اشتغال خود اندیشیده شده‌است و به مقامات اجرایی استان تحویل داده شده است.

ریاست دانشگاه اراک اظهار کرد:اخذ سند تک برگی پردیس دانشگاه اراک در سال ۱۳۹۴ در دستور کار قرار گرفت که از مهم ترین اقدامات دانشگاه در راستای توسعه بود و نهایتا در سال ۱۳۹۸ برای ۱۴۱۵۰۰۰ متر مربع از اراضی دانشگاه سند صادر شد.

دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی نیز در این بازدید خاطر نشان کرد: دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه معین وزارت علوم و همچنین با سابقه ترین دانشگاه این استان باید به مرکز تحقیق و فناوری غرب کشور مبدل گردد. چرا که استان مرکزی به واسطه صنایع در قلب خویش توانایی تبدیل به قطب علم و فناوری کشور را دارد

در پایان این دیدار از پروژه های عمرانی و میزان پیشرفت آنان در دانشگاه اراک بازدید به عمل آمد.

آدرس کوتاه :