بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دانشگاه اراک

همزمان با ورود اعضای کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی اتفاق افتاد:

بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ در حاشیه سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی، دکتر محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه هیأت همراه از دانشگاه اراک بازدید نمود.

در این بازدید که بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری به همراه مهندس مقدسی و حجت الاسلام سلیمی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی حضور داشتند، پروژه های عمرانی و امکانات و زیر ساخت های دانشگاه و همچنین پروژه های تحقیقاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه اراک مورد بازدید قرار گرفت.

محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون ‌آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی این سفر را در ادامه سفرهای استانی کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس در سال آخر مجلس دهم دانست و عنوان کرد: با توجه به درخواست و برنامه‌ریزی مجمع نمایندگان استان مرکزی این سفر محقق شد و هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شد.

وی با بیان اینکه در جریان سفرهای استانی به دنبال این هستیم که چالش‌های هر استان در حوزه آموزش عالی و‌ آموزش و پرورش و همچنین آموزش فنی و حرفه‌ای را مورد بررسی قرار دهیم، گفت: با توجه به اینکه اراک یکی از شهرهای صنتی کشور به شمار می‌رود، نیازهای استان را برای توسعه آموزش عالی و ارتباط بیشتر آن با صنعت مورد بررسی قرار خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر اساس برآورد و نیازسنجی استان مرکزی، مسائل این استان در حوزه‌ آموزش و تحقیقات را در تهران از طریق کمیسیون ‌آموزش با دعوت از وزرا و معاونان مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

وی درباره وضعیت دانشگاه اراک عنوان کرد: در زمان وزارت خود در وزارت علوم سه مرتبه از این دانشگاه بازدید کرده بودم و امروز خوشحالم این دانشگاه پیشرفت‌های چشمگیری به لحاظ کمی و کیفی داشته است که این مسئله جای تقدیر و تشکر از روسا و مدیران دانشگاه و اعضای هیأت علمی دارد.

زاهدی تأکید کرد: یکی از نکات مشهود در دانشگاه اراک، موضوع ارتباط دانشگاه با صنعت است که از این بابت تلاش‌های قابل توجهی در استان صورت گرفته است.

شایان ذکر است در سفر سه روزه  اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقلات مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون به چند هیأت تقسیم می‌شوند و در شهرستان‌‌های محلات، دلیجان، خمین، ساوه، تفرش، آشتیان، اراک، شازند و … حضور خواهند یافت و از مدارس و دانشگاه‌های شهرستان های استان مرکزی بازدید می‌نمایند و پس از بازدید و مطلع شدن اعضا از مشکلات و مسائل مراکز آموزشی استان، دو جلسه جمع‌بندی در حوزه آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی در استانداری مرکزی برگزار خواهد شد.