برترین های استارت آپ ویکند دانشگاه اراک مشخص شدند

برترین های استارت آپ ویکند دانشگاه اراک مشخص شدند

برترین های استارت آپ ویکند دانشگاه اراک مشخص شدند اولین دوره رویداد استارت آپ ویکند دانشگاه اراک شامگاه شنبه پس از سه روز با معرفی برترین ها به کار خودپایان داد. دراین برنامه که از 16 اردیبهشت تا 18 اردیبهشت جاری به مدت سه روز با شرکت 100 تن از دانشجویان علاقمند، 18 مربی، 10 داور و اساتید دانشگاهی در دانشکده فنی دانشگاه اراک برگزار شد، پس از 54 ساعت با داوری نهایی هیات داوران 3 ایده (تسهیل گردشگری از تیم ایده جهانگرد، معرفی سوغات ایران از تیم سوغاتی ایرانی و تسهیل تعمیرات خانگی از تیم استادکار) در این رویداد برگزیده شدند.

برترین های استارت آپ ویکند دانشگاه اراک مشخص شدند

اولین دوره رویداد استارت آپ ویکند دانشگاه اراک شامگاه شنبه پس از سه روز با معرفی برترین ها به کار خودپایان داد.

دراین برنامه که از 16 اردیبهشت  تا 18 اردیبهشت جاری به مدت سه روز با شرکت 100 تن از دانشجویان علاقمند، 18 مربی، 10 داور و اساتید دانشگاهی در دانشکده فنی دانشگاه اراک برگزار شد، پس از 54 ساعت با داوری نهایی هیات داوران  3 ایده (تسهیل گردشگری از تیم ایده جهانگرد، معرفی سوغات ایران از تیم سوغاتی ایرانی و تسهیل تعمیرات خانگی از تیم استادکار) در این رویداد برگزیده شدند.

*** اعطای تسهیلات و امکانات به3 ایده برتر

مدیر مرکز کار آفرین دانشگاه اراک در آیین اختتامیه این رویداد اظهار داشت: 3 طرح برگزیده این استارت آپ  می توانند به مدت 6 ماه از تسهیلاتی چون پیاده سازه سازی طرح کسب و کار، و امکانات مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه اراک به صورت رایگاه استفاده کنند.

دکترسید مهدی موسوی افزود:  تیم برگزیده می توانند در این مدت 6 ماهه از خدمات مربی گری و کارگاه های مرتبط با موضوع کارآفرینی نیز به صورت رایگان بهره مند شوند.

وی خاطر نشان کرد: در پایان 6 ماه از شبکه ای از سرمایه گذاران حقیقی فراخوانی جهت ارزیابی و برآورد نمودن شرایط و خدمات جهت سرمایه گذاری برای طرح ها صورت می گیرد و طرح های برتر می توانند طرح های خود را با تعامل با سرمایه گذاران اجرایی کنند.

در مدارس به جای کارآفرینی، کارمند آفرینی می کنند

یکی از کارآفرینان موفق استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه امروزه دانش و اطلاعات منبع اصلی ثروت هستند، با گلایه از روشهای آموزشی امروز در مدارس گفت: روش های آموزشی در مدارس مناسب نبوده و به جای کارآفرینی در مدارس کارمند آفرینی می کنند.

مهندس مهدی اللهیاری با تاکید بر ضرورت توسعه کارآفرینی در جامعه تصریح کرد: جوانان می بایست برای حرکت در مسیر کارآفرینی سخت کوش و ریسک پذیر بوده و هوشمندی مالی داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت کار و تلاش و کارآفرینی اظهار داشت: در دین مبین اسلام نیز بر اهمیت کار سفارش شده است.

مهندس اللهیاری یکی از الزامات کارآفرینی را عدم وابستگی عنوان کرد و افزود: برای اینکه به موفقیت برسیم باید تلاش کنیم تا رویاهای خود را بسازیم.

وی ایران را سرزمین فرصت ها برشمرد و بیان داشت: استان مرکزی با 35 شهرکت صنعتی و بیش از 3 هزار واحد صنعتی قلب این فرصت است  که برای رسیدن به موفقیت و توسعه کارآفرینی می بایست فرصتها را با تیز فهمی و اتکا به توانمندی ها شناسایی کرده و در راه تحقق موفقیت گام برداشت.

*** با فرهنگ سازی می توان مارکتینگ را توسعه داد

خالق برند مسترتیستر و مدیر عامل شرکت کاسپید در لندن نیز در ادامه با اشاره به اینکه درگذشته روزنامه و تلویزیون تنها رسانه های ارتباطی بودند افزود: امروز هر فرد یک رسانه است و با فرهنگ سازی می توان به توسعه اینترنت مارکتینگ کمک کرد.

حمید سپیدنام با تاکید بر اهمیت ایجاد وب سایت اینترنتی پرسود و فروش اینترنتی گفت: یکی از مشکلات اصلی در بازاریابی اینترنتی این است که صنعت IT از مارکتینگ چیزی نمی داند.

وی با اشاره به پروژه مستر تیستر، استراتژیهای موجود در این پروژه را برای حضار توضیح داد. روشهای جذب مخاطب در رسانه های اجتماعی، افزایش ترافیک وب سایت و همچنین استفاده از ویدیو و ... را در پروژه مستر مورد بررسی قرار داد و از نحوه پرسنال برندینگ آن در کنار اصل صداقتی که همواره مردم به دنبال آن هستند سخن گفت.

گفتنی است حامیان اصلی این رویداد علمی آموزشی علاوه بر دانشگاه اراک و بنیاد نخبگان استان شرکت های ایرالکو(آلومینیوم اراک) و مخابرات استان مرکزی بودند.  

استارت آپ ویکند ( Startup Weekend) به شرکت های نوپایی گفته می شود که با یک ایده ی ساده و اولیه شروع می کنند و به سرعت رشد می یابند و به درآمد می رسند.

کد خبر:839-110

19 اردیبهشت ماه 1394

واحد خبر روابط عمومی

گزارش تصویری از مراسم