اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری اولین جلسه مدیریت سبز دانشگاه اراک در سال 96

برگزاری اولین جلسه مدیریت سبز دانشگاه اراک در سال 96

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ اولین جلسه مدیریت سبز دانشگاه اراک با حضور ریاست دانشگاه، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و مسئولین کارگروه های مختلف حوزه مدیریت سبز دانشگاه در تاریخ 3 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر حمیدی ریاست دانشگاه ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام هفتم شیعیان بر مستند سازی فعالیتهای انجام شده در حوزه مدیریت سبز و جذب اعتبارات در این حوزه، به اتمام رساندن پروژه توربین بادی و تکمیل نمودن پروژه آبگرمکن های خورشیدی در خوابگاههای دانشجویی تاکید داشتند.

در ادامه دکتر انصاری مشاور زیست محیطی رئیس دانشگاه در حوزه مدیریت سبز ضمن تشکر از حمایتهای ریاست دانشگاه و معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت سبز دانشگاه به شرح زیر ارائه نمودند.

1.شرکت در اولین همایش ملی دانشگاه سبز در دانشگاه بوشهر

2.برگزاری 7 جلسه کارگروههای مدیریت سبز در دانشگاه با 25 مصوبه

3.برگزاری 10 جلسه کمیته های مدیریت سبز در دانشگاه با 50 مصوبه

4.ارائه دستاوردهای مدیریت سبز در حوزه مصرف انرژی( آب، برق، گاز و ...)

5.فرهنگ سازی و آموزش در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه با همکاری کمیته علمی محیط زیست

6.ارائه پیشنهاد تهیه سند آمایشی مدیریت سبز در دانشگاهها

7.ارائه پیشنهاد تهیه شاخص های ارزیابی مدیریت سبز در دانشگاهها با همکاری وزارت علوم و سازمان حفاظت از محیط زیست

8. شرکت در نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاههای کشور در سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی

در ادامه دکتر صادقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی به رایزنی با مدیریت برنامه و بودجه وزارت علوم جهت دریافت بودجه حوزه مدیریت سبز دانشگاه اراک اشاره نمودند. ایشان افزودند در مقوله مستند سازی در حوزه های مختلف از جمله حوزه مدیریت سبز در دانشگاه با مشکل روبرو هستیم.

خرید دوچرخه جهت انتقال و جابجایی همکاران حوزه انتظامات جهت کاهش مصرف انرژی و سوخت از دیگر مباحث مطرح شده توسط ایشان بود.

نصب آبگرمکن خورشیدی در خوابگاه امیر کبیر، تعویض لامپ های پر مصرف سالن علم الهدی،تعویض شیرآلات فرسوده و تبدیل آنها به شیرهای حرارتی از جمله اقدامات دفتر فنی و عمرانی دانشگاه بود که آقای مهندس قمی اشاره نمودند.

در پایان 2 طرح احداث آلاچیق در دانشگاه مرکزی به وسیله بطری های پلاستیکی و جایگزین کردن شوینده های دوستدار محیط زیست به جای شوینده های شیمیایی توسط انجمن علمی محیط زیست دانشگاه ارائه شد.

 

دانشکده ها

ویدیو ها