اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری جلسه سخنرانی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها

برگزاری جلسه سخنرانی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی اساتید و فعالین فرهنگی دانشگاه های استان مرکزی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، بسیج اساتید استان مرکزی و روابط عمومی دانشگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها سه شنبه 12 دی ماه در دانشگاه اراک برگزار شد. 
در ابتدای جلسه دکتر حمیدی ریاست دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته بصیرت و اشاره به اغتشاشات و آشوب های اخیر افزودند: این اغتشاشات و اعتراضات جای تاسف و تامل دارد. ایشان افزود: مردم باید با هوشیاری بیشتری عمل نمایند. وی افزود تمامی کشور ها مشکلاتی دارند اما راه آن تخریب اموال عمومی نیست و انتقاد و اعتراض کردن حق مردم است اما نه به شیوه ای که سرنخ آن در خارج از کشور باشد.

دکتر حمیدی در پایان اظهار نمود: قوای سه گانه باید تدبیر نمایند و راه حل هایی برای مشکلات ارائه نمایند و پاسخگوی مطالبات و خواسته های مردم باشند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با تبیین مولفه های انقلابی گری تصریح نمودند: وجود طیفی از کاستی و مشکلات در هر جامعه ای طبیعی است اما باید برای از میان برداشتن مشکلات راه حل داشت و در سایه امید و مشارکت جویی عمومی در راستای ترمیم معضلات و اصلاح امور گام برداشت.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور نقش دانشگاهیان را در تشخیص به هنگام و ارائه راه حل های منطقی و کارشناسی مشکلات اجتماعی برجسته دانست و گفت: کسانی که در لباس علم، دانش و تقوا در جامعه حاضر می شوند نسبت به کوچکترین مشکلات اجتماعی مسئول هستند و باید برای حل مشکلات راهکارهای کارشناسی ارائه کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور حلال بسیاری از مشکلات اجتماعی است و اگر مسئولان همه توان خود را در رسیدن به این اهداف همسو کنند بدون شک در مدت زمانی کوتاه می توان بر مشکلات چیره شد. 
وی اظهار کرد: ملت ایران آرمان ها و اهداف بزرگی دارد که باید با وحدت و همدلی به آن ها دست یابد و می بایست هوشمندانه از سد مشکلات اقتصادی گذشت تا نظام اسلامی به اهداف والایی که از سوی امام راحل ترسیم شده با شتاب بیشتری برسد. 
وی بیان کرد: ضمن پذیرش مشکلات نباید اجازه دادکه مسائل بزرگ نمایی شود و همه باید در راستای حل معضل، پیشبرد امور و جلوگیری از سیاست زدگی در کشور بیش از پیش بکوشیم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور؛ بیکاری و درآمد کم را یک معضل دانست و گفت: باید منابع ملی در سایه برنامه ریزی و اتحاد به بهترین شکل استفاده شود تا رفع مشکلات مردم و ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور تسریع شود.
حجت السلام و المسلمین محمدیان اظهار کرد: جلوگیری از واردات کالای قاچاق از مهمترین راه های ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور عنوان کرد: ملت ایران آزمایش های سختی را پشت سر گذاشته و هر بار این ملت با حضور به هنگام در صحنه عشق و علاقه خود را به نظام اسلامی نشان دادند و توطئه های دشمنان را خنثی کردند. 
حجت اسلام و المسلمین محمدیان گفت: این توطئه های دشمنان تنها باعث ریزش تعدادی از شاخ و برگ های پوسیده نظام می شود و آنان به هیچ عنوان نمی توانند به ریشه نظام اسلامی صدمه بزنند چرا که مردم همیشه و در هر شرایطی پشتیبان انقلاب و مقام معظم رهبری و آرمان های امام راحل هستند.


دانشکده ها

ویدیو ها