برگزاری جلسه هماهنگی ستاد کنگره شهدای دانشجو

برگزاری جلسه هماهنگی ستاد کنگره شهدای دانشجو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ جلسه هماهنگی ستاد کنگره شهدای دانشجو جهت هماهنگی برگزاری اجلاسیه دانشگاهیان استان مرکزی روز دوشنبه 7 مرداد ماه با حضور سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی و مسئولین دانشگاههای استان برگزار گردید.

در ابتدا دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن خوش آمدگویی به حضار به ارائه گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته در راستای اهداف کنگره شهدای دانشجو پرداخت. در ادامه  سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان نمود: دانشگاه در دفاع مقدس نقش مهمی را ایفا نموده و عمده فرماندهان جنگ تحمیلی دانشجو بودند.
وی اظهارداشت: در شرایطی که دشمنان جنگ اقتصادی را دنبال می کنند ارتباط هدفمند صنعت و دانشگاه تکلیفی مهم است و همه باید در این راستا نقش آفرینی کنند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: در دوران دفاع مقدس ۸۰ طرح صنعتی مهم عملیاتی شد که در سرنوشت جنگ موثر بود.
سردار کریمی اظهارداشت: دانشگاه ها باید با ادبیات جنگ آشنایی بیشتری پیدا کنند تا اهداف و سرفصل های رونق تولید با سرعت و کیفیت بیشتری دنبال شود.
وی گفت: اردوی راهیان نور برای دانشجویان فرصتی فرهنگی است و باید از این ظرفیت برای شناخت زوایای دفاع مقدس نهایت بهره برده شود.

دکتر علیرضا بهرامی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اراک نیز در این نشست بیان نمود: دفاع مقدس فصلی ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی است که جنبه های معنوی و اجرایی آن باید بیشتر شناسانده شود.

وی افزود: حضور دانشجویان در هشت سال جنگ تحمیلی، برگ زرینی از مجموعه دلاوری های رزمندگان اسلام را در دفاع از آرمان های ارزشمند انقلاب اسلامی و مرزهای کشورمان رقم زده که امروز نیز امتداد آن در سنگر اقتصادی و فرهنگی دنبال می شود. 

وی اظهار داشت: کتاب شهدای دفاع مقدس دانشگاه اراک با همکاری ستاد ایثارگران تهیه شده و در اجلاسیه دانشگاهیان که هفتم مهرماه در استان برگزار می شود رونمایی می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اراک افزود: کتاب نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس نیز توسط واحد پژوهش دانشگاه اراک تهیه شده و در اجلاسیه معرفی خواهد شد.

در این نشست مسئولین و نمایندگان دانشگاه های استان برنامه های فرهنگی برای برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی را تشریح نمودند.

کنگره نقش امام راحل(ره) در راهبری جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی ۱۱ مهرماه سال جاری در استان مرکزی برگزار می شود.