اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استانهای منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه اراک

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استانهای منطقه ۴ کشور به میزبانی دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دوره آموزشی آشنایی با فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ۶ دستگاه اجرایی استانهای منطقه ۴ کشور با حضور ریاست دانشگاه اراک، معاون استاندار مرکزی، دکتر ابراهیمی نماینده وزیر و مسئول هیات های هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر خرازی رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور سه شنبه ۸ اسفندماه به میزبانی دانشگاه اراک برگزار گردید.

دکتر فردین خرازی دبیر هیات عالی نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور  در دوره آموزشی آشنایی با فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری و نحوه انشاء و صدور رای دستگاه اجرایی استان های مرکزی، قم، قزوین و همدان در دانشگاه اراک افزود: رتبه نظام اداری کشور در سنجش نهادهای بین المللی در زمینه میزان سلامت و شفافیت اداری مناسب نبوده و بر این اساس سازمان اداری و استخدامی کشور فرآیند علمی در بهبود این جایگاه را با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاهی، تجربیات سازمان های بین المللی و ملاحظات علمی در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: مرحله آزمایشی طرح سنجش سلامت و فساد اداری با هدف بهینه سازی و شناخت نواقص احتمالی طرح کلید خورده و اجرای رسمی آن به شکل فراگیر از سال آینده در کشور آغاز می شود که با رصد مستمر ملی، استانی و دستگاهی همراه است.

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح سنجش سلامت و فساد اداری حرکت بزرگی در راستای اصلاح نظام اداری در کشور برداشته می شود.

وی با یادآوری صدور 17 هزار و 200 رای در سال گذشته توسط 512 هیات تخلفات اداری، گفت: میانگین زمانی رسیدگی و صدور رای هیات های تخلفات اداری در کشور به سه ماه رسیده است.

نماینده وزیر و مسئول هیات های  هماهنگی و رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این آیین گفت: تمامی هیات های تخلفات اداری این وزارتخانه باید تا نیمه اسفند ماه امسال شمار پرونده های در دست رسیدگی و علت آن را به این مدیریت گزارش کنند.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم ابراهیمی افزود: قوانین نظام اداری در رسیدگی به تخلفات مشکلی ندارد ولی در بخش هیات علمی مشکلاتی وجود دارد که کارگروهی برای بررسی مواد انتظامی و رفع این مشکلات تشکیل شده است.

وی ادامه داد: به منظور کاهش زمان صدور رای و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، هیات های تخلفات اداری استان ها تجمیع می شوند.

دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک نیز در این آیین گفت: جمهوری اسلامی ایران با ورود به دهه چهارم حیات خود برای افزایش عدالت اجتماعی مورد نظر رهبر معظم انقلاب به برخی اصلاحات در نظام اداری نیاز دارد و در این بخش باید توجه بیشتری شود.

دکتر حمیدی افزود: قوانین کشور برای افزایش هرچه بیشتر عدالت اجتماعی نیازمند بازنگری و اجرای امور قضایی نیازمند تسریع است و در کارآمدی دستگاه های رسیدگی به تخلفات اداری باید تجدید نظر شود.

وی ادامه داد: طولانی شدن برخی از پرونده های تخلفات اداری اثر تنبیهی و بازدارندگی خود را از دست می دهند که برای کارآمدی هرچه بیشتر عملکرد هیات های تخلفات اداری این امور نیازمند بازنگری توسط مسئولان مربوطه دارد.

دوره آموزشی آشنایی با فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری، نحوه انشاء و صدور رای ویژه 6 دستگاه اجرایی استان های مرکزی، قم، قزوین و همدان به مدت 2 روز ، ۸ و ۹ اسفندماه در دانشگاه اراک برگزار می شود.

 


دانشکده ها

ویدیو ها