اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی

به همت ستاد برگزاری ازدواج دانشجویی دانشگاه؛ مراسم ازدواج دانشجویی در روز 19 اسفند ماه در سالن  هشت شهریور دانشگاه اراک و با حضور 70 زوج دانشجو برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر حمیدی ریاست دانشگاه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به روایات و توصیه های فراوان در دین مبین اسلام در ارتباط با ازدواج اشاره نمودند. ایشان افزودند در علم فیزیک به اثبات رسیده است که در عالم هستی همه ذرات به صورت زوج به وجود آمده اند.

در ادامه حجت الاسلام ایمانی مقدم مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای استان آستان بوسی امام هشتم در سفر به مشهد مقدس را فرصتی مغتنم برای شروع زندگی زوج های جوان دانستند.

ایشان افزودند 1600 نفر در طرح ازدواج دانشجویی در استان مرکزی ثبت نام نموده اند که به صورت مقطعی و در قالب کاروان های ازدواج دانشجویی به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام می شوند.

ایشان با اشاره به آمار نرخ طلاق ازدواج دانشجویی که حدود 2 درصد است افزودند پایین بودن این آمار نشان دهنده موفقیت ازدواج دانشجویی است.

کارگاه مهارت های ازدواج توسط حجت الاسلام دهقان از اساتید دانشکده هنر دانشگاه تهران از دیگر برنامه های این مراسم بود. ایشان دوران عقد را دوران فرصت دادن به یکدیگر و دوران گفت و گو و آشنایی بیشتر زوجین دانستند.

ایشان تعهد اخلاقی، مشورت کردن و اعتقاد به باورها را از ملاک های موفقیت در امر ازدواج دانستند.

در پایان، مراسم عقد یکی از زوج های دانشجو توسط حجت الاسلام گل محمدی صورت گرفت و بیش از 70 زوج دانشجو با ماشین های تزئین شده در قالب کاروان به سمت راه آهن جهت سفر به مشهد مقدس حرکت نمودند.


دانشکده ها

ویدیو ها