برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه اراک

برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم ازدواج دانشجویی با حضور ۸۷ زوج دانشجوی دانشگاه اراک در روز میلاد فرخنده امام حسن مجتبی علیه السلام 31 اردیبهشت ماه برگزار شد. با توجه به وسعت دانشگاه بزرگ اراک، یکی از اهدافی که همیشه برای تحقق آن تلاش می شود، فراهم کردن بسترهای لازم برای ازدواج دانشجویی و کمک به ازدواج آسان و درست است . دانشگاه اراک بدین منظور مراکز مشاوره و معرفی ازدواج را بنا نهاده که تاثیر مثبتی در ازدواج آسان و درست دارد. این مراسم که با همت مسئولین دانشگاه اراک و دفتر نهاد رهبری در این دانشگاه برگزار شد، میزبان افرادی بود که زندگیشان را با آسانی و آگاهی آغاز کرده بودند.

دکتر سعید حمیدی، ریاست دانشگاه اراک در این مراسم گفت: ضمن عرض تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی خوشبختی برای زوج های جوان دانشگاه بیان نمود: دوران دانشجویی یکی از بهترین زمان ها برای ازدواج است. سنت ازدواج، یکی از زیبایی‌های خلقت است و برای تدوام حیات وجود این امر ضروری است و حتی در بنیاد جهان هم دو جنس ناهمنام  اجزای تشکیل دهنده جهان اند.

وی افزود: برخی نگران درآمد اند اما برکت خداوند از همه بیشتر در تشکیل زندگی شامل حال میشود. شروع زندگی با طراوت و شادمانی است و  اما پایداری  زندگی از همه پر اهمیت تر است .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مهدوی اطهر نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک  با تبریک این مراسم و ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: در ستاد دانشجویی دانشگاه مشاوره‌های لازم برای ازدواج انجام میشود و افرادی که تمایل به ازدواج دارند به این ستاد مراجعه کنند.

وی افزود: خوش به سعادت کسانی که در سن های پایین تر ازدواج می کنند. یکی از اهداف ازدواج مسئولیت پذیری صحیح است. کسانی که میخواهند متعالی شوند باید مسئولیت پذیر باشند پس اصل ازدواج بر مسئولیت پذیری است.

 وی با اشاره به  زیبا ترین الگو در بحث ازدواج ، یعنی ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله گفت: پیامبر به دیدار امام علی علیه السلام رفت و از او پرسید همسرت را چگونه دیدی؟ ایشان پاسخ داد: بهترین یاور برای اطاعت خداوند است. بنابر این روایت، اگر مشکلاتی در زندگی پیش می آید به این بیندیشید که آن  مشکل چگونه در اطاعت خدا کمک میکند.

وی در ادامه تصریح کرد: زندگی پیوند دنیا و آخرت است. پیامبر فرمودند زندگی سه قسمت دارد دو قسمت را تغافل کنید و یک قسمت را گذشت. زندگی در حال چرخش است و گذشت کردن باعث گذشت دیدن می شود. اگر میخواهید رزقتان در زندگی زیاد شود باید در صلح و آرامش زندگی کنید.

نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اراک اظهار نمود: راه عبور از مشکلات در زندگی تقوا است و بهتر است خدا را وکیل امور زندگیمان قرار دهیم و نتیجه زندگی را به خدا واگذار کنیم.

ایشان در پایان ضمن اهدای هدایایی به زوج های دانشجو گفت: بانک مهر نیز متعهد شده است که به زوج های دانشجو که موفق به دریافت وام نشده اند وام را در طی یک ماه به آنان پرداخت کند. در مرداد ماه نیز سفر عتبات عالیات هم برای زوج های دانشجو و هم برای سایر دانشجو ها در نظر گرفته شده است که هزینه آن به صورت وام به دانشجویان پرداخت می شود.

در پایان نیز خطبه عقد یک زوج جوان دانشگاه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدوی اطهر قرائت شد و به زوج های جوانی که در مراسم حضور داشتند، هدایایی به رسم شادباش اهدا شد.

 

گزارش:‌خانم زهرا امانی