برگزاری مراسم افتتاحیه رشته کارشناسی آمار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم افتتاحیه رشته آمار و برنامه ریزی روز چهارشنبه 2 آبان ماه در سال شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

در ابتدا دکتر سلیمان نژاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ضمن عرض تبریک و خیر مقدم به حضار بیان نمودند: رشته آمار یکی از رشته های پر کاربرد است و آمار و اطلاعات و داده های آماری پایه اصلی و اساسی برنامه ریزی است.

ایشان در ادامه افزودند: در یک تصمیم گیری علمی، ابتدا به جمع آوری داده ها می پردازیم و سپس یک تحلیل درست از داده ها باید داشته باشیم و این نیازمند دانستن علم آمار است.

 

در ادامه دکتر پاکیاری، از اعضای گروه آموزشی ریاضی اظهار نمودند: نبود رشته آمار در دانشگاه اراک که دانشگاه مادر استان می باشد احساس می شد و خرسندیم که با همت گروه ریاضی و مساعدت های معاون آموزشی دانشگاه موفق به راه اندازی این رشته در دانشگاه شدیم.

برنامه ی آتی گسترش این رشته در دانشگاه است و امیدواریم بتوانیم دوره های کارشناسی ارشد را هم راه اندازی نماییم.

ایشان در ادامه بیان نمودند: فرصت های شغلی در این رشته به نسبت دیگر رشته ای علوم پایه بیشتر است و آینده ی شغلی خوبی دارد و سپس به اهمیت علم آمار در جهت توسعه و پیشرفت جوامع بشری تبیین نمودند.

در پایان دکتر مجتبی گنجعلی، از اعضای هیات علمی گروه آمار دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که کاربردهای آمار بسیار متنوع و فراوان است به صورت تخصصی به ارائه ی کاربردهای این رشته پرداختند.

 

 

 

 

آدرس کوتاه :