برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم بزرگداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان نمونه دانشگاه اراک روز 17 آذر ماه با حضور هیات رئیسه دانشگاه در سالن هشت شهریور دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر حمیدی رئیس دانشگاه ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دانشجو به سابقه تاریخی و حوادث 16 آذر سال 1332 اشاره نمود. وی افزود: حادثه 16 آذر 4 ماه پس از کودتای آمریکایی 28 مرداد 1332 در ایران اتفاق افتاد که این حادثه گویای این مطلب است که از 65 سال پیش آثار و نیات ظالمانه و دخالت جویانه کشورهای استعمارگری چون آمریکا در کشورما نمود داشته است.

عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه افزود: در حال حاضر در کشورشاهد دخالت ها و سود جویی های آمریکا با اعمال تحریم ها و بیرون رفتن از برجام هستیم که این اتفاق خوی سلطه گری آمریکا را نشان می دهد.

دکتر حمیدی بیان نمود: آنچه که تحت عنوان حقوق بشر و اهداف انسان دوستانه توسط کشورهای سلطه گر مطرح می شود پوشش و لوایی بیشتر نیست که با استفاده از آن منافع مادی خود را از این طریق تامین می نمایند.

در ادامه حجت الاسلام حیدری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت روز دانشجو و شهدای دفاع مقدس افزود: هنگامی که بتوانیم از پتانسیل و انرژی دانشجو استفاده مفید نماییم سرعت حرکت انقلاب مضاعف خواهد شد؛ و اگر از این ظرفیت و فرصت غفلت نماییم لطمات بزرگی نصیب جامعه می گردد.

وی افزود: نباید بگذاریم دشمن از موج احساسات دانشجویان سوء استفاده نماید و دانشجویان باید تمام همت و پتانسیل خود را در مسیر تحصیل و تهذیب معطوف نمایند. وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با وظیفه ی دانشجو افزود: وظیفه ی اصلی دانشجو طبق منویات رهبری تحصیل و تولید علم می باشد و نباید سایر فعالیتهای دیگر تاثیر سوء بر این وظیفه داشته باشد. ایشان بیان نمود: البته نباید از فعالیتهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توسط دانشجویان در دانشگاهها غافل شد.

در ادامه دکتر بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دانشجو در ارتباط با فرآیند انتخاب دانشجوی نمونه توضیحاتی ارائه نمود.

اجرای موسیقی، نمایش رادیویی و تقدیر از دانشجویان نمونه علمی، فرهنگی و سیاسی و صنفی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

آدرس کوتاه :