اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر گروههای آموزشی

برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر گروههای آموزشی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر گروه های آموزشی دانشگاه اراک در سالن علم الهدی دانشکده فنی و مهندسی روز دوشنبه 11 دیماه برگزار شد.

در این مراسم دکتر حمیدی، ریاست دانشگاه با اشاره به اغتشاشات اخیر عنوان نمود: تخریب اموال عمومی باعث تاسف است و اعتراضات صورت گرفته به دلیل مشکلات اقتصادی و اشتغال قابل تأمل است.

ایشان در ادامه افزود: معاونت آموزشی وزارت علوم  نسبت به افزایش کیفیت آموزشی و کیفیت تدریس در حوزه آموزش در مباحث نظری، کارگاهی و آزمایشگاهی تاکید وی‍ژه ای دارد.

ایشان در ادامه افزودند: از دیگر مباحث مهمی که وزارت علوم بر آن تاکید دارد اجرای برنامه های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی برای سوق دادن پایان نامه های دانشجویی در دوره های تحصیلات تکمیلی به سمت حل مسائل و مشکلات جامعه می باشد. ایشان در ادامه بیان نمود درصدی از پایان نامه های دانشجویان و اساتید باید به صورت کاربردی در جهت حل مسائل و مشکلات جامعه باشد.

در پایان دکتر حمیدی اظهار داشت اگر اعتبارات حوزه پژ‍وهش تامین نشود تحقیقات در دانشگاه ها با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

در ادامه دکتر فضلعلی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، گزارشی از فعالیت های حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه اراک  ارائه نمودند. ایشان تصریح نمود: دانشگاه اراک در بین دانشگاه های کشور از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال های اخیر افت نداشته است.

سخنران دیگر مراسم دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، به ارائه راه کارهایی در مورد راه های رسیدن به دانشگاه نسل سوم پرداختند.

ایشان در مورد ایجاد آموزش عالی بیان نمودند: ایجاد آموزش عالی در ایران ریشه ی تاریخی دارد. ایشان افزودند: عدم هماهنگی آموزش عالی با بازار کار و اشتغال یکی از مشکلات و دغدغه های اصلی حوزه صنعت و دانشگاه است.

در پایان مراسم از پ‍‍ژوهشگران و فناوران برتر گروه های آموزشی توسط هیأت رئیسه دانشگاه قدردانی گردید.


دانشکده ها

ویدیو ها