اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری مراسم دورهمی ادبی گروه زبان انگلیسی

برگزاری مراسم دورهمی ادبی گروه زبان انگلیسی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم دورهمی ادبی زبان انگلیسی با هدف ارتقای سطح علمی و عملی دانشجویان برای اولین بار به صورت منحصر به فرد در ایران، در روز 26 اردبیهشت 1396 در سالن هشت شهریور دانشگاه دانشگاه اراک، با حضور اعضای محترم هیأت علمی و جمعی از اساتید گروه زبان انگلیسی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم، تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران با زیرنویس انگلیسی برای حضار در سالن پخش گردید. سپس شعرها و داستان های نوشته شده به زبان انگلیسی توسط دانشجویان گرامی در زمینه ادبی و هنری که حاکی از ذوق و استعداد درونی خودشان بود به نحو قابل تقدیری به اجرا درآمد.

در بخش بعدی، مستند "آرزو" با موضوع کودکان کار به کارگردانی "سحر حیدر بیگی" و جمعی از دانشجویان ترم 3 ادبیات انگلیسی به نمایش در آمد. این مستند که حاصل سه ماه تلاش بی وقفه این دانشجویان بود، شامل مصاحبه ها و آمارهایی معتبر به زبان انگلیسی بود.

سپس مسابقه پانتومیم با شرکت حضار داوطلب در مراسم برگزار شد. در این مسابقه داوطلبان می بایست ضرب المثل ها، اصطلاحات و لغات انگلیسی را حدس می زدند، که شور و گرمای مضاعفی به مراسم بخشید.

در بخش بعدی، مسابقه  spelling  و هجی کردن لغات انگلیسی با داوری استاد آزاد پایان یافت. سپس ایشان در خصوص نحوه تلفظ کلمات مشابه در زبان انگلیسی سخنانی ارائه دادند.

در بخش پایانی مراسم دکتر دولت آبادی ضمن تشکر از حضور هیأت علمی، اساتید و دانشجویان، از تلاش های بی وقفه سازندگان مستند "آرزو" قدردانی به عمل آوردند و اهدای جوایز توسط هیأت علمی به برندگان مسابقه های خوشنویسی انگلیسی، داستان گویی به زبان انگلیسی، پانتومیم و  spelling صورت گرفت.


راه های ارتباطی


دانشکده ها

ویدیو ها