برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ مراسم بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند روز یکشنبه 18 شهریور ماه با حضور هیات رئیسه دانشگاه و کارمندان در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

در ابتدا دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت، پیشاپیش آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک عرض نمودند. وی از خدمات و زحمات بدنه ی کارمندی دانشگاه در حوزه های مختلف تشکر نموده و افزودند: برخورد مناسب با دانشجویان و جوانان و حفظ حرمت و شخصیت آنها باید سر لوحه کار خود قرار دهیم و مسئولیت ما در این امر مهم بسیار سنگین است.

دکتر حمیدی ضمن اشاره به خدمات علمی دکتر حسین گل گلاب افزودند: کشورهای توسعه یافته در جهان تنها از مسیر علم و دانش به پیشرفت و توسعه رسیده اند و سرمایه های عظیم این کشورها نیروهای انسانی توانمند، عالم و با دانش می باشد.

رئیس دانشگاه اراک افزود: استراتژی و برنامه ی کشور ما در جهت توسعه علم و دانش باید روز افزون باشد. ایشان ریشه ی مشکلات اخیر اقتصادی در کشور را عدم توجه به نقش علم و جایگاه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برشمردند. وی افزود: ساماندهی مراکز آموزش عالی توسط وزارت علوم و کاهش کمی این مراکز می تواند کیفیت تولید و نشر علم و دانش را در کشور تسریع نماید.

دکتر حمیدی افزود: مراکز آموزش عالی تلاش خود را در جهت رشد بنیه علمی دانشجویان معطوف نموده اند که این امر نیازمند توجه ویژه به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در مسائل زیر ساختی است.

در ادامه حجت الاسلام حسینی مطلق مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان نمودند: هریک از ما در جایگاهی که قرارداریم اگر با خدا معامله کنیم پیروز خواهیم بود و در غیر این صورت اگر با خلق خدا معامله کنیم قطعا متضرر خواهیم شد.

وی افزود: امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند: عزت نفس انسان در هر جایگاهی که هست باید حفظ شود. در دستگاه عدل الهی به مدرک و تحصیلات نگاه نمی شود و بندگی انسان در پیشگاه خداوند برای انسان کفایت می کند و این عالی ترین درجه ی عرفان یک انسان است. وی افزود: هر شخصی در هر رده ی شغلی، باید عزت نفسش حفظ شود. بنابراین القاب و عناوین ماندگار نیست و نباید به آن ها دل بست، چیزی که باقی می ماند عزت و احترام است.

شعر خوانی شاعر برتر استان آقای جواد مختاری، اجرای نمایش طنز و استند آپ کمدی از دیگر برنامه های این مراسم بود. در پایان مراسم از مدیران، معاونین مدیران، روسای ادارات و کارمندان نمونه توسط هیات رئیسه دانشگاه تقدیر گردید.

مدیران نمونه:

1. دکتر نازنین شاه کرمی- مدیر مرکز آموزش های آزاد      2. سعید محمودی- مدیر اداری و پشتیبانی

معاون مدیر نمونه:1. اسحاق محمد دینی-معاون مدیر امور دانشجویی

روسای ادارات نمونه: 1. سعید مرادیان- رئیس اداره فوق برنامه و گردشگری       2. مجید مینا-رئیس اداره رفاه و بازنشستگی

کارمندان نمونه:

1.معصومه آقایی-کارشناس کمیسیون موارد خاص

2.ایمان امینی- کارشناس نرم افزار

3. فاطمه عیدی گل تپه- کارشناس اداره تغذیه

4. ولی الله جعفر پور- مسئول آموزش دانشکده علوم پایه

5. پیمان محمدی- کارشناس امور فرهنگی

6.محمد خسروی- مسئول انبار امور دانشجویی

7. جواد سعادت نواز- کارشناس اداره رفاه و بازنشستگی

 

آدرس کوتاه :