اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری مراسم یادبود شهدای دانشجو دانشگاه اراک و اولین سالگرد شهید بابایی

برگزاری مراسم یادبود شهدای دانشجو دانشگاه اراک و اولین سالگرد شهید بابایی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ چهارمین سالگرد تدفین شهید گمنام و یادبود شهدای دانشجو دانشگاه اراک و اولین سالگرد شهادت شهید بابایی در تاریخ 25 اردیبهشت ماه با حضور سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، خانواده شهید بابایی و همکاران دانشگاه برگزار گردید.

ابتدا حضار شرکت کننده در مراسم با حضور در مزار شهید گمنام با قرائت فاتحه و اهدای گل یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی داشتند.

سپس مراسم ساعت 14 در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه برگزار گردید. در ابتدا دکتر حمیدی ریاست دانشگاه، دانشگاه اراک را به عنوان خانه ی دوم شهید بابایی معرفی نمودند و بیان نمودند که دانشگاه اراک به وجود شهید والا مقامی چون ایشان افتخار می کند.

سپس دکتر ایمانی مقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان نمودند که شهید تمام مراحل سلوک را در کوتاهترین مسیر طی می نماید و به گفته مقام معظم رهبری شهدای مدافع حرم اجر دو شهید را دارند.

اجرای سرود توسط گروه فرهنگی، تربیتی بچه های آسمان و مصاحبه با خانواده شهید بابایی بخش دیگری از برنامه های این مراسم بود.

در ادامه مراسم سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی پس از تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این مراسم بیان نمودند که تاریخ معلم انسانهاست و به نقش کلیدی انسان در ساختن تاریخ اشاره نمودند.

در پایان مراسم حضار شرکت کننده در مراسم بر سر مزار شهید بابایی حضور پیدا نمودند.


دانشکده ها

ویدیو ها