برگزاری نشست مشترک اعضای هیات علمی دانشگاه اراک و شرکت گداختار پیرامون طرح دانشگاه آینده

برگزاری نشست مشترک اعضای هیات علمی دانشگاه اراک و شرکت گداختار پیرامون طرح دانشگاه آینده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی پیرامون " شیوه نامه جذب دانشجو با همکاری شرکت گداختار با رویکرد دانشگاه آینده" با حضور دکتر ذوالفقاری رئیس دانشگاه، دکتر خلیلی مدیر عامل گداختار، دکتر کشمیری مشاور شرکت، دکتر اشرفی زاده نماینده انجمن آموزش مهندسی ایران و جمعی از استادان دانشکده فنی و مهندسی و کارکنان شرکت گداختار روز سه شنبه ۲۰ تیرماه در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

در این نشست ۵ ساعته که به میزبانی شرکت گداختار برگزار شد، دکتر کشمیری به معرفی پروژه مشترک دانشگاه آینده با همکاری شرکت گداختار و فرآیندهای اجرایی این طرح اشاره کرد و در ادامه دکتر خلیلی به ضرورت بازنگری و تحول در رویکردهای اموزشی پرداخت و خاطر نشان کرد که نسل جدید نیاز به استفاده از قالب های جدید آموزشی دارد.

در ادامه دکتر اشرفی زاده نماینده انجمن آموزش مهندسی ایران و عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به ارایه تجارب ملی و بین المللی در حوزه تحول آموزش مهندسی پرداخت و این طرح را به عنوان یکی از ضرورت های نظام آموزش عالی معرفی کرد.

همچنین اعضای هیئت علمی شرکت کننده با حضور در خط تولید شرکت، از نزدیک با توانمندی ها و قابلیت های فنی این شرکت آشنا شدند. لازم به ذکر است، قرار است در چارچوب طرح دانشگاه آینده، دانشگاه اراک از سال تحصیلی آتی در دو رشته مهندسی مکانیک و مهندسی مواد تحت حمایت و بورسیه شرکت گداختار، در قالبی نو به جذب دانشجو بپردازد.