برگزاری نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه و اعضای هیأت علمی دانشکده هنر با رئیس و معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه و اعضای هیأت علمی دانشکده هنر با رئیس و معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  با هدف افزایش تعاملات و سطح همکاری ها روز سه شنبه بیستم شهریورماه در اتاق شورای ساختمان دکتر قریب برگزار گردید.

 

دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم  بیان نمودند: رشته هنر علاوه بر نقش تأثیر گذار در تولید اقتصاد در واقع تکیه گاهی قوی برای معرفی هویت فرهنگی یک ملت نیز محسوب می شود.

دکتر حمیدی در ادامه اظهار نمودند: پتانسیل های بسیار خوبی در دانشگاه جهت توسعه روابط علمی و پژوهشی با حوزه میراث فرهنگی استان وجود دارد که دو طرف با درک این قابلیت ها اهتمام ویژه ای جهت توسعه روابط فی ما بین اتخاذ کرده اند.

 

در ادامه دکتر افروغ مدیر گروه رشته فرش بیان نمودند: رسالت دانشگاه تربیت نیروی متخصص و متعهد می باشد که این امر به تنهایی امکان پذیر نیست و مستلزم یاری و همکاری سازمان میراث فرهنگی و سایر نهاد ها است. 

در ادامه مهندس سید محمد حسینی مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان مرکزی بیان نمودند: سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی این نوید را می دهد که با تمام امکانات حوزه تخصصی صنایع دستی استان از جمله در اختیار گذاشتن کارگاه های تولید صنایع دستی و فضا برای اجرای نمایشگاه ها، برگزاری دوره های تخصصی در این حوزه، فضا را را برای رشد و توسعه علمی دانشجویان رشته هنر دانشگاه اراک نماید.