اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای هیأت علمی دانشگاه اراک

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای هیأت علمی دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه اراک با موضوع " بحث و بررسی در خصوص راهکارهای ارتقاء سطح علمی دانشگاه و تقویت اثر بخشی دانشگاه در جامعه" در تاریخ 20 شهریور سال 1396 در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه دانشگاه اراک برگزار گردید.

در آغاز این نشست پس از قرائت قرآن مجید، دکترسعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن خوش آمد گویی به حضار شرکت کننده اشاره نمودند که بحث سامان دهی موسسات آموزش عالی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار قرار دارد و 22 دانشگاه به عنوان دانشگاه معین انتخاب شده اند که دانشگاه اراک هم در این دسته قرار دارد.

رئیس دانشگاه اراک به رشد 24 درصدی بودجه ی جاری اشاره نمودند و افزودند که دانشگاه اراک در این حوزه جزء 5 دانشگاه برتر ایران محسوب می شود.

دکتر سعید حمیدی یکی از معیارهای اساسی رشد دانشگاه را افزایش توان علمی اعضای هیأت علمی دانستند و از اعضای هیأت علمی دانشگاه درخواست نمودند نظریات و پیشنهادات خود در این زمینه را مطرح نمایند.

ایشان در ادامه افزودند رشته های اقتصاد و حقوق از مهر سال96 دانشجو می پذیرد و در دانشکده هنر نیز در رشته ی فرش از مهر 96 شاهد پذیرش دانشجو هستیم.

حجت الاسلام دکترحسینی مطلق مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سخنرانی خود را با روایتی از امام کاظم (علیه السلام) آغاز نمودند و افزودند انسان های بزرگ هیچ گاه خود را محدود به بودجه وامکانات نمی دانند. اشاره به بحث اخلاق و اهمیت نظم، انضباط و برنامه در زندگی و برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در نجف اشرف از دیگر مباحث مطرح شده توسط ایشان بود.

در ادامه معاونت های دانشگاه گزارشی از برنامه های انجام شده در 3 سال اخیر در دانشگاه ارائه نمودند.

سپس اساتید با شرکت در کارگروههای 5 گانه :

1.کارگروه ارتقاء آموزشی و تحصیلات تکمیلی

2. کارگروه پژوهشی و ارتباط با جامعه، صنعت، کشاورزی و کارآفرینی

3. کارگروه فرهنگی و اجتماعی

4. کارگروه اداری، پشتیبانی، فنی و عمرانی

5. کارگروه ارتقاء بنیاد مردمی توسعه دانشگاه و نحوه تعامل بهتر با خیرین؛ به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات پرداختند.

در پایان برنامه دبیران کارگروههای 5 گانه به ارائه جمع بندی مباحث مطرح شده توسط اساتید در کارگروهها پرداختند.


دانشکده ها

ویدیو ها