اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری نشست هم اندیشی هیات رئیسه با اعضای هیات علمی مرتبه ی استادی

برگزاری نشست هم اندیشی هیات رئیسه با اعضای هیات علمی مرتبه ی استادی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی هیات رئیسه دانشگاه با اعضای هیات علمی با مرتبه ی استادی با موضوع بررسی شاخص های سنجش عملکرد در دانشگاه ها روز شنبه مورخ  12 خردادماه در اتاق شورا ساختمان دکتر قریب برگزار شد.

 

در این نشست دکتر حمیدی، ریاست دانشگاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، بیان نمودند: هدف از برگزاری این نشست را استفاده از نظرات اساتید در مورد مسائل کلان دانشگاه برشمردند.

وی افزود: باید با استفاده از راه کارهای جدید سعی نماییم دانشگاه اراک در شاخص های سنجش ارتقاء پیدا کند.

در ادامه دکتر فضلعلی، معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بیان نمودند: دانشگاه ها نیاز دارند براساس شاخص های جدید، جایگاه خود را ارتقاء دهند. وی افزود: باید به سمت کیفی سازی برویم و از اساتیدی که به کرسی استادی رسیده اند انتظار می رود ما را در این امر یاری رسانند.

 

سپس دکتر سلیمان نژاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اظهار نمودند: گسترش رشته های آموزشی در شاخص های ارتقاء مدنظر بوده است که در این راستا رشته های حقوق، علوم اقتصاد و فرش به رشته های دانشگاه افزوده شده و رشته های آمار و صنایع دستی هم امسال اضافه خواهد شد.

ایشان در ادامه بیان نمودند: مهارت محور بودن آموزش ها، اشتغال زایی و اشتغال پذیری یکی دیگر از شاخص های ارتقاء در دانشگاه می باشد.

 

در ادامه دکتر صادقی، معاون پشتیبانی  و توسعه منابع انسانی تصریح نمودند: توسعه مدیریت یکی از شاخص های سنجش عملکرد دانشگاه ها می باشد که در این زمینه نسبت های قابل قبولی داشته ایم. وی افزود در بحث مدیریت سبز نیز رتبه ی خوبی کسب نموده ایم. وی افزود: عمکرد مطلوب زمانی حاصل می شود که در زمینه ی پژوهشی رشد قابل توجهی داشته باشیم که این مهم با تلاش اعضای هیات علمی محقق می شود.

 

در پایان اعضای محترم هیات علمی با مرتبه ی استادی به ارائه ی پیشنهادات و نظرات و همچنین ارائه راه حل هایی جهت رفع مشکلات و موانع ارتقاء دانشگاه پرداختند.

 


دانشکده ها

ویدیو ها