اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری نشست هم اندیشی پیرامون "نحوه اجرای سیاست های وزارت علوم در آموزش عالی کشور"

برگزاری نشست هم اندیشی پیرامون "نحوه اجرای سیاست های وزارت علوم در آموزش عالی کشور"

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی پیرامون "نحوه اجرای سیاست های وزارت علوم در آموزش عالی کشور" با حضور هیئت رئیسه دانشگاه و مدیران آموزشی و اجرایی دانشگاه روز یکشنبه 1 بهمن ماه در سالن علم الهدی در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر حمیدی ریاست دانشگاه به بیان نکاتی پیرامون ابلاغیه ای که وزارت علوم به دانشگاههای سراسر کشور ارسال نموده، پرداختند. ایشان اظهار نمودند: حفاظت از محیط زیست از الویت های وزارت علوم می باشد که در این راستا دانشگاه اراک نیز باید در این امر پیشگام باشد. ایشان در ادامه بر استفاده بیشتر از نیروهای مستعد و جوان در پست های مدیریتی تاکید نمودند. وی در ادامه به اجلاس اخیر روسای دانشگاههای سراسر کشور اشاره نمودند و بر لزوم پیروی از منشور اخلاقی مدیران دانشگاه اراک توسط مدیران تاکید نمودند.

سپس حجت الاسلام دکتر حسینی مطلق مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به حدیثی از امام حسن مجتبی (علیه السلام) بر سعه صدر و خوشرویی در مجموعه دانشگاه و شنیدن انتقادات و معضلات توسط مسئولین تاکید نمودند. ایشان در ادامه افزود: باید صحبت های دانشجویان را بشنویم و به آن ها پاسخ دهیم. تسخیر قلب دانشجو بر تسخیر عقل او مقدم است.

در ادامه دکتر سلیمان نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه درباره ی راهبردهای معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی توضیحاتی ارائه نمودند.

ایشان در ادامه جهت دهی به پایان  نامه های ارشد و دکتری، توسعه رشته های بین رشته ای و فرا رشته ای و ساماندهی اساتید مدعو حق التدریس را سه راهبرد مهم این معاونت بر شمردند.

در ادامه ی جلسه مدیران آموزشی و اجرایی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در راستای پیشرفت و تعالی دانشگاه و وزارت علوم پرداختند.

ساماندهی اساتید مدعو حق التدریس، راهکارهای افزایش فعالیت رشته های بین رشته ای و فرارشته ای، کمبود فضای آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی، لزوم همبستگی بیشتر بین مسئولان و مدیران دانشگاه از جمله مباحثی بود که توسط مدیران دانشگاه مطرح گردید.

در ادامه دکتر فضلعلی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اظهار نمودند که اکثر طرح های پژوهشی در دانشگاه مقاله محور می باشند. وی افزود: باید از پتانسیل تحقیق و پژوهش در دانشگاه استفاده کنیم و نگذاریم این پتانسیل به هدر رود.

سپس دکتر صادقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه اظهار نمود: شاخص های کمی و کیفی هر سال در هیأت رئیسه مطرح و ارزیابی می شود و نقاط ضعف بررسی و براساس برنامه راهبردی دانشگاه اصلاح می گردد.

دکتر بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز اذعان داشتند: هدف این حوزه افزایش نشاط و شادابی به وسیله ی اجرای برنامه های فرهنگی، مناسبتی و علمی توسط کانونهای فرهنگی و هنری و انجمن های علمی است.کمک به مهارت آموزی با هدف کارآفرینی از دیگر مقوله های مهم در حوزه فرهنگی است که سعی شده در سالهای اخیر این مهم تحقق یابد.


دانشکده ها

ویدیو ها