اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

برگزاری همایش کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات

برگزاری همایش کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ "همایش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات" به همت معاونت پژوهشی و فناوری با همکاری اداره فناوری اطلاعات استانداری مرکزی و انجمن علمی مهندسی کامپیوتر و پارک علمک و فناوری استان مرکزی  یکشنبه 6 اسفندماه در سالن علم الهدی دانشکده فنی و مهندسی برگزار گردید.

در ابتدا دکتر فضلعلی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن عرض خوشامدگویی و خیرمقدم به میهمانان، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد مشاغل پایدار و خارج از سیستم دولتی برای جوانان توصیف نمودند.

سپس مهندس یساولی، مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری به راهکارها و حمایت های دولت تدبیر و امید و برنامه های تدوین شده در مدیریت فناوری و شبکه دولت استانداری اشاره نمودند.

در ادامه مهندس یساولی گزارشی در مورد فناوری اطلاعات ارائه نموده و افزود باید توازنی بین دانشگاه و بازار کار باشد و رخنه ای که بین دانشگاه و بازار کار وجود دارد را باید برطرف نماییم.

مهندس یساولی به ارائه راه کار هایی از جمله : بهره مندی از طرحهای حمایتی، تسهیلات اشتغال، ارتباط بخش خصوصی اشاره کردند.
در انتها مهندس دانش نماینده اداره کل‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به تشریح مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای فاوای استان همانند جذب ایده ، سرمایه گذار، تیم سازی ، آموزش رایگان، تجاری سازی طرح ها اشاره نمودند.

 


دانشکده ها

ویدیو ها