برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران

رئیس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ عنوان و سرفصل قانونی موجود کشور در سامانه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ کارگاه آموزشی آشنایی سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه 21 خردادماه به همت اداره حقوقی، قرارداد ها و رسیدگی به شکایات و حوزه آموزش کارکنان در سالن شهید چمران در دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

در ابتدا دکتر رحمان سلامت، رئیس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری بیان نمود: تمام قوانینی که از آغاز دوره قانون گذاری و فعالیت مجلس شورای ملی در کشور وضع شده برای بهره برداری شهروندان در این سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به آدرس  http://dotic.ir  از این قوانین استفاده کنند.

رئیس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ۳۵۰ عنوان کتاب در زمینه های مختلف قوانین و مقررات و تخلفات مدنی، حقوقی و جزا در ۳۰ سال گذشته جمع آوری شده که ۱۲۰ عنوان آنها در سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بارگذاری شده است.

دکتر سلامت افزود: ۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه مسائل حاکم بر قوانین و مقررات و ۲۰ عنوان در سایر حوزه ها و غیر از موضوعات قوانین و مقررات در سامانه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی بارگذاری شده است.

وی با یادآوری تصویب قانون حداکثر استفاده از توان فنی داخلی و حمایت از کالای ایرانی در دوم خرداد ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این ماده قانونی چند روز گذشته توسط رئیس جمهوری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد و اکنون در سامانه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نیز قابل مشاهده است.

رئیس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری گفت: قانون حداکثر استفاده از توان فنی داخلی و حمایت از کالای ایرانی به زودی در روزنامه رسمی کشور نیز چاپ می‌شود.

وی در ادامه افزود: قانون حداکثر استفاده از توان فنی داخلی و حمایت از کالای ایرانی در گذشته ۲ بار سابقه قانون گذاری داشته و برای به روز رسانی و کامل شدن آن امسال توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: بر اساس این قانون دستگاه‌های اجرایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی تا حد ممکن باید از خرید کالاهایی که مشابه داخلی آنها وجود دارد، بپرهیزند.

رئیس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری با یادآوری برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت: سه مجموعه مجزا در حوزه قوانین انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری به روز رسانی، آماده و چاپ شده است.

سلامت افزود: این مجموعه ها در اختیار مجریان، مردم و افرادی که می خواهند در انتخابات حضور یابند قرار می گیرد و نسخه ای از آن نیز در سامانه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران موجود است.

 

 

آدرس کوتاه :