بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دانشگاه اراک

بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دانشگاه اراک

بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دانشگاه اراک با حضور گروه های مختلف دانشگاهیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک،دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه اراک در مراسم بزرگداشت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مسجد فاطمه الزهرا(س) این دانشگاه، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره این سردار شهید اسلام، این اقدام غیرانسانی دولت تروریست امریکا را محکوم نمودند.
 
حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اطهر نماینده ولی فقیه در دانشگاه اراک ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت سپهبد شهید در رثای این سردار بزرگ گفت : این ضایعه نه تنها برای ما، بلکه برای جهانیان بسیار بزرگ است چرا که وی متعلق به هر انسان آزادی خواهی بود که  دغدغه دفاع از مظلوم را دارد.
 
اما بدانیم در جهان خدا گاهی بزرگانی را از ما می گیرد که اثر بزرگ تر را خلق کند و حرکت اسلام تسریع یابد و وحدت جهان اسلام بیشتر از پیش شود و فتنه های بزرگ خنثی گردد.
وی اظهار کرد: طبق روایت پیامبر(ص) درمیان شهدا کسانی برتر اند که در صف اول مبارزه اند و تا کشته نشوند از راه خویش باز نمی گردند. این طریق همان، راه سردار شهید ماست.
 
شهدا هندسه ی خلقت را به درستی درک کردند، چرا که در عصر ما حاکمیت الله روی زمین، همان دفاع از حکومت اسلامی در روی زمین است و هر کس حاکمیت خدا را بالا ببرد، خداوند این چنین عزت او را بالا خواهد برد.
 
وی با اشاره به منحصر به فرد بودن حکومت جمهوری اسلامی گفت:  برای هر حکومتی نامی است و بر اساس آن نام خط مشی آن حکومت مشخص می شود. حال که لفظ امامت با نظام اسلامی ما عجین شده است، ولایی بودن آن از برکات همین نام است.
رهبر ما می گویند: در نظام بین الملل باطل جای حق را می گیرد. درست مانند مستکبران جهان که مظلومان را حقیر می شمارند و آنان را ناجوانمردانه از بین می برند اما وحقیحانه می گویند ما خود بر حقیم.
 
نماینده  دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک با اشاره به تهدید های پوچ ظالمان جهان گفت: درپاسخ به پیام های تهدید آمیز که از هراس دشمنان این کشور ارسال شد باید گفت، جهان اسلام از هیچ چیز هراسی ندارد چرا که پشتوانه آن خداست.
حضرت امام خمینی (ره) به حق فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است. شیطان کسی است که انسان را از خدا دور کند.
وی تصریح کرد : تاریخ باز هم برمی گردد و جهان اسلام که همان جهان آزادی ها و عدالت است بر دنیا حاکم می شود.
آدرس کوتاه :