بهره برداری از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه اراک با حمایت بنیاد 15 خرداد

رییس دانشگاه اراک:

بهره برداری از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه اراک با حمایت بنیاد 15 خرداد

ریاست دانشگاه اراک در نشستی با اصحاب رسانه از بهره برداری خوابگاه های دانشجویی دخترانه در اواخر امسال یا اوایل سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، نشست خبری با حضور اصحاب رسانه درمورد تشریح ساخت و آماده سازی خوابگاه های دانشجویی به همت بنیاد 15 خرداد با حضور ریاست دانشگاه اراک و معاونت اداری، مالی و پشتیبانی دانشگاه اراک برگزار شد.

 


دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک گفت: خوابگاه دخترانه بنیاد ۱۵ خرداد دانشگاه اراک از مجموعه خوابگاه‌های ۱۵ گانه طرح خورشید، با حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده راه اندازی خواهد شد. این طرح با مسئولیت حجت الاسلام و المسلمین حسن صانعی در سال 95 آغاز به کار و با تلاش های مهندس جعفری از اعضای بنیاد به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی رسید.


وی افزود: این خوابگاه دارای زیربنایی به وسعت پنج هزار و ۳۰۰ متر مربع و ظرفیت اسکان ۲۴۰ نفر دانشجوست که راه اندازی آن سبب برطرف شدن بخشی از مشکلات خوابگاهی دانشگاه خواهد شد.


رئیس دانشگاه اراک تصریح کرد: حدود هشت خوابگاه خصوصی در اراک وجود دارد که به سبب عدم بهره مندی از امکانات خوب و نداشتن استانداردهای لازم، کیفیت مناسبی جهت استقرار دانشجو ندارند. حمایت های بنیاد 15 خرداد در احداث خوابگاه بهاران منجر به حضور دانشجویان دانشگاه اراک در فضای امن و با امکانات مناسب می شود.


دکترحمیدی ادامه داد: اعتبار این پروژه ۱۸۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و پروژه حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت دارد.
دکتر حمیدی ضمن تشکر از بنیاد 15 خرداد تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد به جهت تامین زیرساخت های این خوابگاه، ایجاد سیستم فاضلاب به طول یک کیلومتر و ساخت پل به طول ۶۰ متر به منظور دسترسی از بخش آموزش به محوطه خوابگاه را نیز در دست اقدام دارد که به زودی قابل بهره برداری است.

 

 

 

 

آدرس کوتاه :