بیانیه هیات رییسه دانشگاه اراک در راستای شهادت شهید فخری زاده

بیانیه هیات رییسه دانشگاه اراک در راستای شهادت شهید فخری زاده

بسمه تعالی

منَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که برسر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستادند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود  ندادند.

ترور ناجوانمردانه دانشمند بزرگ کشورمان، شهید محسن فخری زاده، که عمر پربرکت خود را در راه اعتلای نام ایران اسلامی و گسترش علم وقف نمود، موجی از اندوه همراه با خشم از این اقدام غیرانسانی و مغایر با اصول انسانی و قواعد بین المللی و برائت از ظلم های پی در پی صهیونیست غاصب را به همراه دارد.

از آنجا که نام این دانشمند بزرگ در پیشنه ی افتخار دانشگاه اراک نیز هست، دانشگاهیان این دانشگاه در سوگ از دست دادن فرزند غیور خود که مایه افتخار و اعتلای نام دانشگاه در تاریخ یک ملت است، در کنار ملت بزرگ ایران، در این مصیبت بزرگ داغدار هستند و هرگز رشادت‌ها و فداکاری‌های این الگوی بی بدیل در عرصه علم و اقتدار را فراموش نخواهند کرد.

سنت خداوند بزرگ نشان می دهد که خون پاک شهدایی چون شهدای علمی کشورمان، الهام بخش جوانان این مرز و بوم و محرّک قلوب ایشان در راستای حرکت در مسیر اعتلای ایران اسلامی و مبارزه با استکبار خواهد بود.

دانشگاهیان دانشگاه اراک ضمن ابراز همدردی با ملت غیور ایران و تعهد نسبت به اهداف بلند جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی درجهت سرافرازی میهن اسلامی دریغ نخواهند داشت و برای خانواده و دوستداران این شهید والا مقام صبر جذیل را از خداوند منان خواستار است.

هیأت رئیسه دانشگاه اراک

آدرس کوتاه :