تجلیل از بانوان فرهیخته دانشگاه اراک به مناسبت روز زن

تجلیل از بانوان فرهیخته دانشگاه اراک به مناسبت روز زن


به مناسبت روز زن ، گردهمایی با حضور بانوان دانشگاه اراک و هیات رییسه دانشگاه برگزار شد.

تجلیل از بانوان فرهیخته دانشگاه اراک به مناسبت روز زن

به مناسبت روز زن ، گردهمایی با حضور بانوان دانشگاه اراک و هیات رییسه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، در راستای تجلیل از مقام زن و همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا " سلام الله علیها" نشست صمیمانه ریاست دانشگاه اراک با بانوان فرهیخته دانشگاهی برگزار شد.

این مراسم علاوه بر تجلیل از مقام زن، فرصتی برای گفت و گوی بانوان دانشگاه با هیات رییسه محترم و ارائه نظرات آنان پیرامون بالندگی هرچه تمام تر دانشگاه را فراهم آورد.

 دکتر سعید حمیدی رییس دانشگاه اراک ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا "سلام الله علیها" و روز زن گفت:شما  بانوان دانشگاهی باعث الفت بیشتر در دانشگاه هستید. یکی از صفات بارز پرودگار مهربان بودن است  که موجب شده است کائنات با عشق و محبت جهان هستی را به مامنی برای زندگی کردن مبدل سازند. بر هیچ کس پوشیده نیست که وارث این ویژگی زیبای خداوند زنان هستند.

وی ضمن قدردانی از زحمات بانوان دانشگاه اراک اظهار کرد: اکثر دانشجویان دانشگاه از برخورد و سعه صدر بانوان در انجام امورشان تعریف می کنند. جسارت و شجاعت  بانوان در حوزه عالیه کشور چشم گیر است. همان طور که شاهد هستید بانوان دانشگاه اراک نیز از این امر مستثنی نیستند.

حجت السلام و المسلمین مهدوری اطهر، نماینده ولی فقیه در دانشگاه اراک نیز به توصیف ویژگی های ارزنده حضرت فاطمه زهرا پرداخت و گفت: در توصیف کرامات حضرت زهرا سلام الله علیها همین بس که اولین نفر در بین انسان هاست که وارد بهشت می شود.

وی  با تاکید بر نقش پر اهمیت بانوان در دانشگاه اظهار کرد: همکاران گرامی ما هم دختران و مادران خانواده اند و علاوه بر نقش خانواده در اجتماع هم نقش دارند.

در پیرو نقشی که در جایگاه اجتماعی خود دارند به دو امر مهم باید توجه ویژه ای داشته باشند: یکی این که با مهربانی امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه رواج دهند و به این نکته توجه کنند که اگر ما خود الگو باشیم مهم ترین گام را برای انجام این فریضه برداشته ایم. نکته مهم بعد نیزتوصیه به حجاب است.

این گردهمایی با برگزاری کارگاه هایی با محوریت خانواده و تجلیل از بانوان فرهیخته دانشگاه ادامه یافت.

 

 

آدرس کوتاه :