تجلیل از ریاست دانشگاه اراک در شورای اداری استان مرکزی

تجلیل از ریاست دانشگاه اراک در شورای اداری استان مرکزی


در نشست شورای اداری استان مرکزی از دکتر سعید حمیدی به واسطه دستاورد های دانشگاه اراک و حضور در رتبه بندی تایمز تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از ریاست دانشگاه اراک در شورای اداری استان مرکزی

در نشست شورای اداری استان مرکزی از دکتر سعید حمیدی به واسطه دستاورد های دانشگاه اراک و حضور در رتبه بندی تایمز تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، در نشست شورای اداری استان مرکزی از دکتر سعید حمیدی ریاست دانشگاه اراک تجلیل شد. این تجلیل به واسطه موفق های چشم گیر اخیر دانشگاه و حضور در رتبه بندی تایمز حاصل شد.

دکتر سعید حمیدی در این نشست اظهار کرد: در ماه های اخیر دانشگاه اراک امکان ورود به نظام رتبه‌بندی تایمز را کسب کرد، این ورود که برای اولین بار در این رتبه بندی اتفاق افتاد، با کسب رتبه قابل قبولی هم همراه شد.
دکتر حمیدی تصریح کرد: از ۲۷۰۰ موسسه آموزش عالی در کشور، ۴۷ دانشگاه از ایران موفق به ورود به این نظام شدند که دانشگاه اراک در بین این ۴۷ دانشگاه، جایگاه ۲۸ را دریافت کرد و در بین ۱۵۲۷ دانشگاه جهان قرار گرفت. ۳۰ درصد امتیازات برای حضور در این نظام مربوط به مباحث آموزشی و ۷۰ درصد مربوط به حوزه پژوهشی می باشد.

وی با بیان اینکه برای تحقق این هدف سه سال تلاش صرف شده است، افزود: حضور در این جایگاه که در واقع نوعی خود ارزیابی محسوب می‌شود برای دانشگاه بسیار اثربخش است به طوری که بر وجهه بین‌المللی دانشگاه، جذب دانشجوی خارجی و داخلی تاثیر دارد. هم اکنون در دانشگاه اراک۱۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه اراک مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه با ۲۰ نفر از اساتید برجسته دانشگاه‌های دنیا ارتباط تنگاتنگ دارد.

دکتر حمیدی پژوهش های انجام شده در دانشگاه اراک را همراه با مسائل روز جهان و در راستای بهبود مشکلات و مسائل جامعه و صنعت دانست و گفت: پیش بردن پایان نامه های دانشجویی به سمت پایان نامه های کاربردی و همچنین فراهم کردن بستر ها و تجهیزات مناسب تعداد پژوهش های دانشگاه اراک را به طور چشم گیری افزایش داده است . در مواجه جهانی با ویروس منحوس کرونا محققین دانشگاه اراک طرح هایی را ارائه کردند که در نوع خود در کشور بینظیر بوده است.
یکی از این طرح های پژوهشی، ایجاد پوشش نازک ضدویروس در دانشکده فنی دانشگاه اراک است که محصول آن به تولید انبوه رسیده و در حال اخذ سیب سلامت است. با نصب این پوشش در نقاط پرتردد، امکان حیات از ویروس تا مدت‌ها گرفته می‌شود.
همچنین ساخت حس‌گر(سنسور) تشخیص بیماری کرونا در چند ثانیه از دیگر توفیقات دانشگاه اراک است که می‌تواند ویروس کرونا را به سرعت تشخیص دهد.

 

سید علی آقازاده ، استاندار مرکزی ضمن اشاره به موفقیت های دانشگاه اراک به ظرفیت های گسترده دانشگاه  تاکید کرد وگفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان برای دستیابی به راهکارهای مناسب علمی در طرح‌های پژوهشی ضروری است.

در پایان جلسه استاندار استان مرکزی به واسطه حضور دانشگاه اراک در رتبه بندی تایمز و دیگر دستاورد های دانشگاه از دکتر سعید حمیدی ریاست دانشگاه تقدیر به عمل آورد.

 


 

آدرس کوتاه :