تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز

تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز


تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز

تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز

تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز

تقدیر از ایثارگران دانشگاه اراک بمناسبت روز جانباز

دکتر سعید حمیدی در نشست صمیمانه هیئت رئیسه دانشگاه اراک با ایثارگران این دانشگاه که به مناسبت روز جانباز برگزار شد با اشاره به رشادتهای حضرت عباس(ع) ، گفت: در فرهنگ لغت دهخدا یکی از معانی عباس شیربیشه و ترساننده است.وی افزود: امروز فرزندان و ایثارگرانی از نسل این حضرت، کشور را طی هشت سال دفاع مقدس از تهاجم خونخواران این مرز و بوم نجات دادند.دکترحمیدی تصریح کرد: آنچه که بعد از دفاع مقدس باید به آن توجه کرد این است که  جایگاه میادین جبهه و جنگ همیشه در مرزهای کشور نیست بلکه گاهی جبهه ها در داخل کشور مستقر هستند.

رئیس دانشگاه اراک ادامه داد: دفاع داخلی شامل دفاع در برابر تهاجم فرهنگی و مهمتر از آن حفظ و نگهداری کشور است.

دکترحمیدی دانشگاه را یکی از خطوط مقدم کشور جهت توسعه پایدار و کوتاه کردن دست دشمنان دانست و افزود: امروزه ما نیز با همان سلاح علم و دانش باید به مقابله با دشمن بپردازیم. این مسئولیت بزرگ بر دوش دانشگاه هاو خصوصاً اعضای هیئت علمی است.وی تأکید کرد: دانشگاه باید از حالت سنتی خارج شده و در سطح جامعه تأثیرگذار باشد، همچنین باید حلال مشکلات در مسائل و حوزه های مختلف باشد. در این حوزه ها عقب هستیم و باید در صدد جبران آن برآییم.رئیس دانشگاه اراک با تأکید بر اینکه دانشگاه باید در  سطح جامعه ورود پیدا کند، افزود: مسئولیت تعطیلی واحدهای صنعتی بر دوش دانشگاهیان است چراکه دانشگاه باید در جبهه تولید علم و دانش گام های بلندتری بردارد.

دکترحمیدی با اشاره به تهدیدات امنیتی موجود در کشور، مسئله آب و محیط زیست را یک تهدید جدی برای امنیت کشور ذکر کرد و گفت: این بحران، شالوده روستاها و شهرها را به خطر می اندازد.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: مسئولین دانشگاهی باید با اثربخشی در جامعه، در حل مسائل مربوط به حفظ منابع آبی و محیط زیست پیشگام باشند.

حجت الاسلام دکتر مهدی ایمانی مقدم نیز در این نشست با اشاره به شأن و مقام ومنزلت ایثارگران و جانبازان اظهار کرد: طبق آیات قرآن باید به دو گزوه از افراد جامعه بیشتر توجه شود؛ یکی صاحبان علم و دانش هستند که با داشتن درجات بالا باید مورد توجه بیشتری باشند و دیگری ایثارگران فی سبیل الله هستند که در این راه از جان مایه گذاشتند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی، دو عامل وحدت و ولایت پذیری را رمز پیروزی دفاع مقدس عنوان و بیان کرد: رزمندگان اسلام همیشه این شرایط را درک کردند، اما شرایط کنونی چندین برابر حساس تر از شرایط موجود در اوایل انقلاب است.

وی افزود: جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی ازطریق شبکه های ماهواره ای علیه ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی، کشور را از لحاظ  امنیتی و نظامی با خطر جدی روبرو کرده است.

ایمانی مقدم با حساس خواندن این شرایط تصریح کرد: ضرورت وحدت و حرکت به دنبال ولایت فقیه بیش از پیش احساس می شود. در دوران دفاع مقدس اختلاف نظر موجود بود ولی علیه مبانی کشور کسی حرفی نمی زد چراکه اصل ولایت و منافع ملی و دفاع از عزت مطرح بود.

وی با اشاره به شعار سال اظهار کرد: همدلی بر سر مبانی مشترک است و به معنای این است که حرکت و اقدامات تمامی احزاب و افراد باید بدون هیچ پیش فرضی در چارچوب این نظام و برپایه آن استوار باشد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه با تأکید بر اینکه در حال حاضر همانند دوران دفاع مقدس به این همدلی نیاز داریم، اضافه کرد: همدلی یعنی تأکید بر نقاط مشترک که دانشگاه ها به عنوان مرجع جامعه باید در این شرایط حساس عملکرد خود را نشان دهند.

منصور صیدی سرپرست امور شاهد و ایثارگر دانشگاه اراک نیز در این نشست گزارشی از شهدای دانشگاهی ارائه داد و بیان کرد: از میان اساتید دانشگاه اراک، 23 نفر ایثارگر، جانباز، فرزند شهید و آزاده هستند.

وی افزود: از میان کارکنان این دانشگاه، 38  نفر در میان ایثارگران قرار دارند که 26 نفر از آنها استخدام رسمی و 12 نفر از آنها پیمانی هستند.   

، در بخشی از این نشست، دکتر حبیبی از ایثارگران دانشگاهی ضمن تشریح شکل گیری انقلاب و نظام اسلامی، به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس در جبهه های نبرد حق علیه باطل پرداخت.(نقل از ایسنا)

کد خبر:846-110

5 خردادماه 1394

واحد خبر روابط عمومی

آدرس کوتاه :