جشن بزرگ کارآفرینان آینده در دانشگاه اراک برگزار شد

دکتر ذوالفقاری، رئیس دانشگاه اراک گفت: کارآفرینی محور برنامه‌های این دانشگاه است و در راستای تحقق این مهم از ظرفیت صنایع استان مرکزی بهره‌گیری می‌شود.

جشن بزرگ کارآفرینان آینده در دانشگاه اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، «دکتر ذوالفقاری» روز دوشنبه در آیین جشن بزرگ کارآفرینان آینده در دانشگاه اراک، افزود: شیوه ما در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که جوانان در آینده مشکل شغل نداشته باشند.
وی تاکید کرد: باید این واقعیت را پذیرفت که با تحولات جدید در دنیا، بسیاری از افراد در رده های بالا، تمایلی برای فعالیت در ارگان‌های دولتی ندارند.
رییس دانشگاه اراک اظهار کرد: در عصر کنونی، دانشگاه‌ها محیط گردهمایی و دورهمی حول یک موضوع علمی تبدیل می شوند تا آینده دانشجویان را بسازد.
دکتر ذوالفقاری ادامه داد: با تعامل و هم افزایی دانشجویان و مسئولان امر باید فضا را به گونه‌ای طراحی کرد که متناسب با نیاز روز صنعت و جامعه گام برداشت.
وی عنوان کرد: دانشگاهیان باید انتظارات خود را از دانشگاه افزایش دهند و این مرکز علمی محیطی باشد تا فرد پس از چهار سال تحصیل دارای شغل و درآمد شود و باید این مطالبه ۲ طرفه را ایجاد کرد.
رییس دانشگاه اراک خاطر نشان کرد: برنامه‌های این مرکز علمی به گونه‌ای تدوین شده تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی به صورت مستقیم جذب کار شود مگر خود فرد تمایلی نداشته باشد چرا که در دانشگاه پرورش فناور متفکر در اولویت اقدامات است.
وی در پایان گفت : تمامی امکانات برای ایده پروری و ایجاد شغل دانشجویان در آینده در این مرکز علمی فراهم است و تقویت و توسعه این بستر با جدیت پیگیری می‌شود.
آدرس کوتاه :