اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

حضور فرمانده انتظامی استان مرکزی در دانشگاه اراک و شرکت در جلسه مشترک با هیأت رئیسه

حضور فرمانده انتظامی استان مرکزی در دانشگاه اراک و شرکت در جلسه مشترک با هیأت رئیسه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ در این نشست دکتر حمیدی، ریاست دانشگاه ضمن   تشکر و قدردانی از خدمات نیروی انتظامی استان به همکاری های دانشگاها و نیروی انتظامی در حوزه علوم انسانی اشاره داشته و افزودند تمایل داریم این همکاری ها افزایش یابد. ایشان به لزوم حمایت های نیروی انتظامی خصوصا در حوزه دانشجویی اشاره و  آمادگی دانشگاه اراک را جهت هرگونه همکاری اعلام نمودند.
در ادامه حجت الاسلام حسینی مطلق مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تصریح نمودند: دانشگاه باید مبدأ تحولات در جامعه باشد. ایشان در ادامه افزودند باید برای معضلات و ناهنجاری های اجتماعی راه حل هایی ارائه و در صدد رفع این مشکلات در جامعه باشیم.
دکتر صادقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه با بیان این که شرکت های دانش بنیان دانشگاه اراک به شدت در حال توسعه می باشند پیشنهاد تاسیس پژوهشکده مشترک با  نیروی انتظامی را عنوان نمودند. وی افزود نیروی انتظامی در زمینه روانشناسی، پیشگیری از جرایم، بحث های حقوقی و فرهنگی می تواند از توان علمی دانشگاه استفاده نماید.
دکتر بهرامی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به برگزاری کارگاههای آموزشی پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه؛ پیشنهاد برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه آسیب های اجتماعی توسط دانشگاه اراک را عنوان نمودند.
وی افزود مرکز مشاوره دانشگاه اراک دارای تخصص های لازم می باشد و می توان از ظرفیت این مرکز در جهت افزایش تعاملات بین دو حوزه استفاده نمود.
سردار عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی اشاره نمودند نیروی انتظامی رویکرد جامعه محوری دارد یعنی تمامی آحاد جامعه باید در تعاملات و فعالیتهای اجتماعی در سطح جامعه مشارکت داشته باشند. 
ایشان در ادامه بیان نمودند از پایان نامه های دانشجویان ارشد حمایت و در مقاطع دکتری از پایان نامه هایی که  در حوزه آسیب های اجتماعی می باشند استفاده خواهیم نمود.
وی افزود راهبرد نیروی انتظامی در حوزه امنیتی این است که هر پدیده را در محیط خودش کنترل نماییم.
سردار عزیزی افزود: نیروی انتظامی استان آمادگی کامل دارد در حوزه ی اتاق های فکر و هیأت های اندیشه ورز با دانشگاه تعامل و در حوزه های جامعه شناسی و روانشناسی از حمایت های دانشگاه اراک استفاده نماید.


دانشکده ها

ویدیو ها