دانشگاه اراک رتبه 12 کشوری گرین متریک را کسب کرد

دانشگاه اراک رتبه 12 کشوری گرین متریک را کسب کرد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، براساس ارزیابی اخیر گرین متریک دانشگاه اراک  بعد از اولین شرکت  در گرین متریک در بین ۷۸۰ دانشگاه جهان در حوزه مدیریت سبز رتبه۴۵۳ را کسب نمود و دانشگاه اراک  در بین ۲۲ دانشگاه مهم ایران شرکت کننده در این ارزیابی، رتبه ۱۲ را کسب کرد که بالاتر از رتبه دانشگاه های بوعلی همدان دانشگاه شیراز، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شریف و یزد و تبریز می باشد. 

گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست گذاران  را در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از ده هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی می‌شود .

 این رتبه بندی باهدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشور‌های مختلف راه اندازی شده است.

این نظام رتبه بندی از ۶ شاخص کلیدی "محیط زیست و زیرساخت"، "انرژی وتحقیقات اقلیمی"، "مدیریت پسماند"، "آب"، "حمل ونقل"، "آموزش" برای رتبه بندی مؤسسه‌ها استفاده می‌کند.

 روابط عمومی دانشگاه اراک کسب این رتبه توسط دانشگاه را به خانواده بزرگ دانشگاه اراک تبریک می گوید و از همکاری  و همدلی همه اعضای مدیریت سبز نهایت قدردانی را دارد.

آدرس کوتاه :